Jesteś tutaj: Start
nasz kanał TV

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Przedłużony termin zamknięcia przejazdu kolejowego

27 czerwca 2022

Wakacje wystartowały!

24 czerwca 2022
Powiększ zdjęcie

Wczoraj i dziś dzieci oraz nauczyciele przedszkoli, zerówek, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, znajdujących się na terenie Gminy Czarnocin, zakończyli rok szkolny 2021/2022 i radośnie powitali wakacje. Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Przez trwające ponad 2 miesiące wakacje, dzieci nie będą musiały wcześnie wstawać  i pamiętać o przygotowaniu się do lekcji. Wolny czas pozwoli im na regeneracje, odpoczynek, spotkania z rówieśnikami, rozwijanie pasji i wakacyjne wyjazdy. Wielu uczniów bardzo ciężko pracowało cały rok, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce. Tym którym się to udało, zdolni oraz pracowici uczniowie  odebrali z rąk dyrektorów szkół oraz nauczycieli, świadectwa z czerwonym paskiem, wyróżnienia i nagrody.

Uczestniczący w uroczystych apelach samorządowcy tj. Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa, Zastępca Wójta Aneta Stawiana- Kosiorek oraz Przewodniczący Rady Gminy Czarnocin Andrzej Krajewski przekazali na ręce dyrektorów szkół serdeczne podziękowania dla wszystkich nauczycieli za całoroczny wkład pracy włożony w edukację dzieci i młodzieży. Nie zapomniano także o tych najzdolniejszych uczniach, którym przedstawiciele samorządu przekazali listy gratulacyjne, upominki oraz życzenia m.in. dalszych sukcesów w nauce.

 Wyróżnieni w roku szkolnym 021/2022 przez Samorząd Gminy Czarnocin uczniowie to:

 Zofia Kawnik  najlepsza absolwentka Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czarnocinie

 Oliwier Bojanowski   najlepszy absolwent Szkoły Podstawowej w Szynczycach.

Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy dużo zdrowia, słońca, niezapomnianych wakacyjnych wrażeń oraz wielu radosnych chwil.

 

                                                                                              Do zobaczenia po wakacjach!!!

 

Czytaj więcej o: Wakacje wystartowały!

Zapraszamy na Jarmark Cysterski w Sulejowie - Podklasztorze 25.06.2022

23 czerwca 2022

Leją asfalt w Czarnocinie

21 czerwca 2022
Powiększ zdjęcie

Od początku bieżącego tygodnia trwają prace na drodze Czarnocin – Tuszyn prowadzone przez firnę „Erbedim” polegające na położeniu ostatecznej nawierzchni na remontowanym 4,2km odcinku drogi powiatowej. Zgodnie z informacją wykonawcy prace będą prowadzone przez około cztery dni dlatego w tym okresie droga jest całkowicie zamknięta. Inwestycja jest realizowana we współpracy Powiatu Piotrkowskiego i Gminy Czarnocin, które solidarnie pokrywają wkład własny do tego zadania w wysokości 2 027 010zł. Całkowita wartość zadania to 6 756 707 zł z czego 4 729 693 zł pochodzi z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zgodnie z podpisaną umową prace powinny się zakończyć do końca lipca bieżącego roku.

Czytaj więcej o: Leją asfalt w Czarnocinie

Piknik w Grabinej Woli

21 czerwca 2022
Powiększ zdjęcie

W minioną sobotę mieszkańcy sołectwa Grabina Wola zorganizowali spotkanie pt. „Wszyscy się znamy i miło razem czas spędzamy (działania z profilaktyką)”. Wydarzenie to było współfinansowane z Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a jego organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich z Grabinej Woli. Głównym celem tego zadania była integracja sąsiedzka, większe zacieśnienie więzi wśród lokalnej społeczności oraz propagowanie działań przeciw różnego rodzaju uzależnieniom w rodzinach. Poprzez wspólne lokalne gry, turnieje, zmagania rodzinne oraz podwórkową zabawę uczestnicy spotkania promowali zdrowy styl życia oraz aktywnie spędzali swój wolny czas w gronie  społeczności lokalnej.

Czytaj więcej o: Piknik w Grabinej Woli

KGW Tychów reprezentowało Gminę Czarnocin w konkursie „Bitwa Regionów"

21 czerwca 2022
Powiększ zdjęcie

Koło Gospodyń Wiejskich z Tychowa  uczestniczyło w minioną sobotę 18 czerwca w I etapie konkursu „Bitwa Regionów” w Gorzkowicach. Przedstawiciele koła: Katarzyna Wójcik, Karolina Gumola oraz Jan Galia, jako potrawę konkursową przygotowali słynny Gulasz po Tychowsku. W rywalizacji wzięło udział 14 kół. Chociaż naszej reprezentacji nie udało się zając miejsca  na podium wiemy że godnie walczyli i bardzo dziękujemy za promocję naszej Gminy Czarnocin w tym konkursie powiedział Wójt Roman Miksa. Organizatorami konkursu jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Czytaj więcej o: KGW Tychów reprezentowało Gminę Czarnocin w konkursie „Bitwa Regionów"