Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Bezpieczniej w Gminie Czarnocin

23 stycznia 2019
Powiększ zdjęcie

Nowy radiowóz Opel Astra dla Komisariatu w Wolborzu został zakupiony dzięki współfinansowaniu przez trzy gminy Czarnocin, Moszczenica i Wolbórz oraz przy udziale finansowym Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim. Gmina Czarnocin przekazała na ten cel 8000 tyś zł, Moszczenica i Wolbórz po 13 500 zł, Starostwo 2000 zł a pozostała kwota pochodziła z środków MSWiA.

Czytaj więcej o: Bezpieczniej w Gminie Czarnocin

GMINNY DZIEŃ BABCI I DZIADKA W CZARNOCINIE

22 stycznia 2019
Powiększ zdjęcie

W minioną niedzielę (20.I.) wszystkie babcie i wszyscy dziadkowie z gminy Czarnocin mieli okazję uroczyście obchodzić swoje święto na zorganizowanym w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czarnocinie „ Gminnym Święcie Babci i Dziadka”. Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnocinie Milena Dzięcielewska.

Czytaj więcej o: GMINNY DZIEŃ BABCI I DZIADKA W CZARNOCINIE

TRWA BUDOWA PRZEDSZKOLA w CZARNOCINIETRWA BUDOWA PRZEDSZKOLA w CZARNOCINIE

22 stycznia 2019
Powiększ zdjęcie

Sztandarowa inwestycja w Czarnocińską oświatę nabiera rozpędu.

W ramach inwestycji rozbudowy przedszkola wykonano wszystkie kondygnacje oraz rozpoczęto prace ciesielskie i montaż stolarki okiennej. Jeśli pogoda pozwoli budynek w najbliższym czasie zostanie pokryty blachą i rozpoczną się prace instalacyjne wewnątrz budynku. Wykonawcą zadania pn. „Rozbudowa i przebudowa przedszkola w m. Czarnocin” jest F.H.U. „PIHBUD” Hubert Laskowski z Bujen. Przedmiotem zadania jest rozbudowa i przebudowa przedszkola a w  szczególności wykonanie:

Czytaj więcej o: TRWA BUDOWA PRZEDSZKOLA w CZARNOCINIETRWA BUDOWA PRZEDSZKOLA w CZARNOCINIE

Ferie z Biblioteką

22 stycznia 2019

Ostrzeżenie meteorologiczne

18 stycznia 2019
Powiększ zdjęcie

Kurs Chemizacyjny

16 stycznia 2019
Powiększ zdjęcie

SZKOLENIA CHEMIZACYJNE

Zapraszamy do udziału w szkoleniu w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym. Przeszkolenie w tym zakresie wymagane jest przez polskie prawo od osób:

  • nabywających środki ochrony roślin,
  • wykonujących zabiegi ochrony roślin.

Dla osób korzystających z wsparcia Unii Europejskiej (w tym z dopłat bezpośrednich) jest to również jeden z podstawowych wymogów z zakresu zasad wzajemnej zgodności.

Organizujemy dwa rodzaje szkoleń:

  • PODSTAWOWE- dla osób przystępujących do szkolenia po raz pierwszy. Szkolenie odbywa się w ciągu 2 dni. Cena 120 zł od osoby.
  • UZUPEŁNIAJĄCE- dla osób, które ukończyły szkolenie podstawowe i po 5 latach od tego czasu zobowiązane są do jego odnowienia. Szkolenie odbywa się w ciągu 1 dnia. Cena 80 zł od osoby. Warunkiem udziału jest przedstawienie zaświadczenia z poprzedniego szkolenia.

 

ROLNIKU!Jeśli okres 5 lat od ostatniego szkolenia dobiega końca lub do szkolenia przystępujesz po raz pierwszy, przyjdź do nas, zapisz się i weź udział.

 

Szkolenia uzupełniające odbędzie się 01.02.2019 r. o godz. 9,00 w siedzibie Urzędu Gminy.

 

 

Czytaj więcej o: Kurs Chemizacyjny