Ludowa Biesiada z Czarnocina

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Zespół Ludowa Biesiada powstał w kwietniu w 2002 roku i reprezentuje Gminę Czarnocin. Jest zespołem wielopokoleniowym, który łączy ludzi z pasją i zamiłowaniem do kultury ludowej. Koncertuje zarówno na scenach lokalnych, powiatowych jak i ogólnopolskich ale miał też okazje odwiedzić sceny zagraniczne.

Jego życiorys jest niezmiernie bogaty, jednak najważniejszymi  osiągnięciami były zajęcie I miejsce na 17 Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie, Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Józefa Jerzego Pilarczyka w IV Międzypowiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Wsi Polskiej w kategorii Zespołów Obrzędowych oraz Nagrodę Sejmiku Województwa Łódzkiego za całokształt działalności zespołu

W swoim bogatym repertuarze posiada zarówno pieśni ludowe
i okolicznościowe jak również widowiska obrzędowe i obyczajowe. Na dożynkach gminno - parafialnych w Czarnocinie ok kilku lat swoimi występami przybliża tradycje i ciężką pracę na roli związaną min. ze żniwami, przy wykorzystaniu autentycznych rekwizytów i strojów.

Kierownikiem, a zarazem choreografem zespołu jest Pani Milena Dzięcielewska – która jednocześnie pełni funkcję Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnocinie.

Artykuły

20 lat minęło …. Ludowej Biesiadzie

26 kwietnia 2022
Przejdź do - 20 lat minęło …. Ludowej Biesiadzie

20 kwietnia minęło 20 lat od kiedy powstał i prężnie działa po dziś dzień Zespół Ludowa Biesiada z Czarnocina.

Zespół powstał 20 kwietnia 2002 z inicjatywy Przewodniczącej Gminnej Rady Kobiet Pani Grażyny Pytel. Wieloletnim opiekunem zespołu była Pani Barbara Sabat. Od 2017 roku kierownikiem zespołu, instruktorem i choreografem jest Pani Milena Dzięcielewska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnocinie. W ciągu 20 lat skład zespołu ulegał zmianie, obecnie liczy 30 osób, w tym 11 mężczyzn i 19 kobiet. Jest zespołem wielopokoleniowym, który łączy ludzi z pasją i zamiłowaniem do kultury ludowej.

Czytaj więcej o: 20 lat minęło …. Ludowej Biesiadzie

Nabór do zespołu Ludowa Biesiada z Czarnocina

15 czerwca 2021

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-11-24
Data publikacji:2015-11-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Zielonka
Liczba odwiedzin:12885