Jesteś tutaj: Start / Aktualności


Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Serdecznie zapraszamy

20 lutego 2024

Prace na gminnej oczyszczalni ścieków nie zwalniają

20 lutego 2024
Przejdź do - Prace na gminnej oczyszczalni ścieków nie zwalniają

Sezon zimowy nie spowalnia inwestycji trwającej obecnie na gminnej oczyszczalni ścieków w Czarnocinie. Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska i Melioracji „PIOMEL” z Piotrkowa Trybunalskiego realizuje po kolei wszystkie elementy zadania pn ,, Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Gminie Czarnocin”. Po wyremontowaniu budynku technicznego oraz budowie reaktora, który zapewni prawidłowe funkcjonowanie oczyszczalni ścieków przyszedł czas na budowę drugiego budynku tzw. budynku dmuchaw. Jest to kolejny krok, który zbliża do ukończenia inwestycji, zaplanowanego na wrzesień bieżącego roku. Postępy prac na obiekcie w obecności Prezesa Zarządu firmy wykonawczej Rafała Kłapota regularnie kontrolują Wójt Roman Miksa, Przewodniczący RG Andrzej Krajewski oraz inspektor nadzoru inwestycji Grzegorz Kowalski. Na ostatnim spotkaniu obecni byli również Przewodniczący Komisji Budżetu, Samorządu i Rolnictwa RG Czarnocin Paweł Kaczmarek oraz kierownik budowy Konrad Mastalerz. Omówiono postęp prac oraz harmonogram kolejnych działań budowlanych i technologicznych bardzo istotnych, gdyż potężna budowa nie może zakłócić bieżącej pracy oczyszczalni. Całkowita wartość rozbudowy oczyszczalni to 15,3 mln złotych z czego 13.3 zł gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Jest to imponujące przedsięwzięcie nie tylko z punktu wartości inwestycji ale również budowlanego, choćby wielkość nowego reaktora jest imponująca. Ta rozbudowa pozwoli nam w przyszłości skanalizować całą gminę – mówi Wójt Roman Miksa

Prace konserwatorskie przy dworze w Szynczycach

20 lutego 2024
Przejdź do - Prace konserwatorskie przy dworze w Szynczycach

Na terenie Szkoły Podstawowej w Szynczycach będą realizowane kolejne prace inwestycyjne. Dzięki środkom w wysokości 410 000 zł pozyskanym z Polskiego Ładu na zadanie pn. ,,Prace konserwatorskie przy XIX dworze w Szynczycach na terenie Gminy Czarnocin” oraz tylko 2 % wkładzie własnym wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa. W ramach zadania przewidziano wykonanie i montaż nowej drewnianej stolarki okiennej i stolarki drzwiowej odpowiadającej historycznemu wyglądowi zabytkowego XIX wiecznego dworu z historycznymi. W ostanich dniach podpisano umowę z projektantem, na przygotowanie dokumentacji i uzgodnienia z konserwatorem.

Budynek ten jest jednym z najbardziej wartościowych obiektów architektonicznych o walorach zabytkowych na terenie Gminy Czarnocin i Powiatu Piotrkowskiego, a przede wszystkim jest to miejsce, w którym uczą się najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, dlatego niezwykle ważne jest to, aby w budynku było ciepło, i nie dostawała się tam wilgoć. Dodatkowo inwestycja poprawi stan estetyczny i wizualny obiektu, ale również zwiększy jego trwałość, co jest bardzo istotne dla wszystkich mieszkańców naszej gminy- powiedział Wójt Roman Miksa

41 Olimpiada Młodych Producentów Rolnych w Czarnocinie za nami

16 lutego 2024
Przejdź do - 41 Olimpiada Młodych Producentów Rolnych w Czarnocinie za nami

W dniu 15 lutego 2024 roku w ZSCKU odbył się I etap cieszącej się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół rolniczych i młodych pasjonatów rolnictwa Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Patronat honorowy nad uroczystością objął również Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa. W zmaganiach wzięło udział prawie 40 uczniów szkół rolniczych z terenu powiatu piotrkowskiego, którzy sprawdzili swoją wiedzę w teście o tematyce rolniczej.

I etap zmagań wyłonił zwycięzców, którzy wezmą udział w starciach Wojewódzkich. Wręczając nagrody najlepszym z najlepszych Wójt Gminy Czarnocin dziękował uczestnikom za udział oraz za to, że mimo iż rolnictwo jest bardzo wymagającą branżą już teraz pokazują, że może być to dla nich sposób na życie, a w wielu przypadkach będą kontynuować rodzinne tradycje i pracować w gospodarstwach, które przechodzą z pokolenia na pokolenie.

Karolina- sportowy talent Gminy Czarnocin

15 lutego 2024
Przejdź do - Karolina- sportowy talent Gminy Czarnocin

Minął dopiero nieco ponad miesiąc nowego roku, a półka z medalami , pucharami i nagrodami uczennicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Czarnocinie Karoliny Stępniak powiększyła się o kolejne tytuły. Dzięki zdobytym głosom zajęła II miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca  Powiatu Piotrkowskiego, a także została uznana za Nadzieję Sportową Powiatu Piotrkowskiego. Talent lekkoatletyczny oraz siatkarski Karolina rozwija od wielu lat, również dzięki nauczycielowi wychowania fizycznego Michałowi Jańcowi.

Wyrazy uznania za wkładaną w swój rozwój pracę, determinację oraz pasję, a także serdeczne gratulacje osiągniętych wyników osobiście złożyli Karolinie oraz jej mamie Pani Katarzynie Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa oraz Przewodniczący Rady Gminy Czarnocin Andrzej Krajewski wręczając przy tym upominek, który mamy nadzieję, że przyda się w dalszej drodze sportowej.

Karolino jeszcze raz serdecznie gratulujemy, i mamy nadzieję, że w bliżej i dalszej przyszłości będziemy obserwować twoje kolejne sukcesy na boiskach i stadionach całego świata

Mieszkańcy Tychowa! Poniżej informacja o wyłączeniu prądu

14 lutego 2024

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:225073