Jesteś tutaj: Start / Aktualności


Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

1 marca 2019
Przejdź do - Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

Wczoraj (28.02.2019) dokonano oficjalnego otwarcia targowiska „Mój rynek” w Czarnocinie. Będzie ono czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 15.00, ale główny dzień targowy ustalony został na sobotę.

Symbolicznego przecięcia wstęgi otwierającej targowisko dokonali: Gospodarz Gminy Czarnocin Roman Miksa, a także Poseł na Sejm RP Robert Telus, Poseł na Sejm RP  Grzegorz  Lorek, W-ce marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Wojciechowski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz Przewodniczący Rady Gminy Czarnocin Andrzej Krajewski. Poświęcenia targowiska dokonał proboszcz parafii ks. Kan. Bogdan Jeleń.

Czytaj więcej o: Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

Nabór 2019 Agroenergia

16 lipca 2019

Informacja  - wyłącznie dla rolników indywidualnych

Nabór 2019 Agroenergia

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Agroenergia”.

Nowe źródła ciepła i energii elektrycznej (w tym OZE) wraz z magazynami energii, zmniejszenie zużycia surowców pierwotnych, przedsięwzięcia mające na celu poprawę efektywności energetycznej – na takie projekty rolnicy indywidualni będą mogli otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Terminy i sposób składania wniosków

Wnioski należy składać w terminie od 08.07.2019 r. – 20.12.2019 r. lub do wyczerpania alokacji środków.

Przewidziano dwie formy dofinansowania.

Na dotacje dla rolników indywidualnych zarezerwowano 80 mln zł, ale jedna dotacja wyniesie maksymalnie 800 tys. zł.

 

Czytaj więcej o: Nabór 2019 Agroenergia

Podsumowanie wyborów do Sejmu RP i do Senatu RP na terenie gminy Czarnocin, które odbyły się 13 października 2019 r.

16 października 2019
Przejdź do - Podsumowanie wyborów do Sejmu RP i do Senatu RP na terenie gminy Czarnocin,  które odbyły się 13 października 2019 r.

Ogólna frekwencja w naszej gminie wyniosła 62,56%. Uprawnionych do głosowania było 3 275 osób, spośród których 2 049 zdecydowało się oddać swój głos. Szczegółowa statystyka na poszczególne komitety w wyborach przedstawia się następująco:

 

Czytaj więcej o: Podsumowanie wyborów do Sejmu RP i do Senatu RP na terenie gminy Czarnocin, które odbyły się 13 października 2019 r.

Pogonili za lisem

16 października 2019
Przejdź do - Pogonili za lisem

W minioną słoneczną sobotę (12.10) w Rzepkach (gm. Czarnocin) odbył  się  tradycyjny Hubertus. Hubertus jest świętem organizowanym przez leśników i jeźdźców na zakończenie sezonu jeździeckiego, a przez myśliwych na początek sezonu polowań jesienno – zimowych. Oficjalnego otwarcia pogoni dokonał Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa, który objął patronat nad tegorocznym świętem. Tradycyjnym  lisem czyli jeźdźcem z ogonem przypiętym do lewego ramienia był w tym roku zwycięzca ubiegłorocznego Hubertusa Pan Paweł Jakubczyk który przekazał kitę najsprytniejszemu  jeźdźcy tegorocznego Hubertusa, także reprezentującego Stowarzyszenie Ułanów im. OWWP majora Hubala, Dariuszowi Gajdzickiemu. Gonitwa zakończyła się dekoracją koni i wręczeniem zwycięzcy pucharu za schwytanie lisiej kity.

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

15 października 2019
Przejdź do - Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Rozkład jazdy busów do Łodzi

14 października 2019
Przejdź do - Rozkład jazdy busów do Łodzi

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:119564