Jesteś tutaj: Start / Aktualności


Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

1 marca 2019
Przejdź do - Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

Wczoraj (28.02.2019) dokonano oficjalnego otwarcia targowiska „Mój rynek” w Czarnocinie. Będzie ono czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 15.00, ale główny dzień targowy ustalony został na sobotę.

Symbolicznego przecięcia wstęgi otwierającej targowisko dokonali: Gospodarz Gminy Czarnocin Roman Miksa, a także Poseł na Sejm RP Robert Telus, Poseł na Sejm RP  Grzegorz  Lorek, W-ce marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Wojciechowski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz Przewodniczący Rady Gminy Czarnocin Andrzej Krajewski. Poświęcenia targowiska dokonał proboszcz parafii ks. Kan. Bogdan Jeleń.

Czytaj więcej o: Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

Nabór 2019 Agroenergia

16 lipca 2019

Informacja  - wyłącznie dla rolników indywidualnych

Nabór 2019 Agroenergia

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Agroenergia”.

Nowe źródła ciepła i energii elektrycznej (w tym OZE) wraz z magazynami energii, zmniejszenie zużycia surowców pierwotnych, przedsięwzięcia mające na celu poprawę efektywności energetycznej – na takie projekty rolnicy indywidualni będą mogli otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Terminy i sposób składania wniosków

Wnioski należy składać w terminie od 08.07.2019 r. – 20.12.2019 r. lub do wyczerpania alokacji środków.

Przewidziano dwie formy dofinansowania.

Na dotacje dla rolników indywidualnych zarezerwowano 80 mln zł, ale jedna dotacja wyniesie maksymalnie 800 tys. zł.

 

Czytaj więcej o: Nabór 2019 Agroenergia

Dominika Wójcik w finale Miss Polski 2020

15 stycznia 2021
Przejdź do - Dominika Wójcik w finale  Miss Polski 2020

W najbliższą sobotę 17 stycznia odbędzie się finał MISS POLSKI 2020. Ziemię Łódzką reprezentuje Dominika Wójcik której korzenie wywodzą się z Czarnocina. Dominika Wójcik to dziewiętnastoletnia uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim o nieprzeciętnej urodzie, wieloletnia druhna Ochotniczej Straży Pożarnej, która uwielbia piec i gotować. Każdy może pomóc Dominice w realizacji marzeń a zarazem zwiększyć szanse na to, aby mieszkać w sąsiedztwie MISS POLSKI. Zachęcamy do wysyłania smsów.

Infolinia w sprawie szczepień przeciw COVID-19

14 stycznia 2021

Usuń azbest – zadbaj o zdrowie - WNIOSKI do 22 stycznia !!!!

13 stycznia 2021
Przejdź do - Usuń azbest – zadbaj o zdrowie - WNIOSKI do 22 stycznia !!!!

Rok 2021 będzie kolejnym, w którym Gmina Czarnocin będzie realizować program usuwania azbestu z prywatnych posesji. Od 2017 roku przeznaczono na te działania łącznie 171 tys. złotych z czego 145 tys. pochodziło z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, ten szkodliwy materiał usunięto z 131 posesji. Jednak do usunięcia pozostały jeszcze ogromne ilości azbestu, ponieważ jak wykazała inwentaryzacja przeprowadzona na koniec 2018 roku na całym terenie gminy stwierdzono łącznie ponad 3 mln kilogramów tego rakotwórczego materiału. W roku 2021 każdy właściciel posesji, który chciałby się pozbyć azbestu ze swoich dachów powinien złożyć stosowny wniosek do 22 stycznia

Czytaj więcej o: Usuń azbest – zadbaj o zdrowie - WNIOSKI do 22 stycznia !!!!

Rozbiórka „DOMU PRZEMYŚLEŃ”

12 stycznia 2021
Przejdź do - Rozbiórka „DOMU PRZEMYŚLEŃ”

W centrum Czarnocina trwają prace rozbiórkowe budynku, kolokwialnie zwanego przez młodzież „domem przemyśleń”, znajdującego się na placu planowanym pod budowę Centrum Edukacji Ekologicznej „EKOSFERA”. Realizacja rozbiórki dotyczy dwóch budynków, nie użytkowanych, posiadających jedną kondygnację naziemną i podziemną, demontaż komina stalowego oraz usunięcie płyt najazdowych ze zbiornikami na ścieki. Po wykonaniu tych prac plac zostanie oczyszczony z gruzu i resztek budowlanych, a teren budowy zasypany piaskiem, w miejscach po rozbiórce, do poziomu terenu.

 

Czytaj więcej o: Rozbiórka „DOMU PRZEMYŚLEŃ”

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:160960