Jesteś tutaj: Start / Aktualności


Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

1 marca 2019
Przejdź do - Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

Wczoraj (28.02.2019) dokonano oficjalnego otwarcia targowiska „Mój rynek” w Czarnocinie. Będzie ono czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 15.00, ale główny dzień targowy ustalony został na sobotę.

Symbolicznego przecięcia wstęgi otwierającej targowisko dokonali: Gospodarz Gminy Czarnocin Roman Miksa, a także Poseł na Sejm RP Robert Telus, Poseł na Sejm RP  Grzegorz  Lorek, W-ce marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Wojciechowski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz Przewodniczący Rady Gminy Czarnocin Andrzej Krajewski. Poświęcenia targowiska dokonał proboszcz parafii ks. Kan. Bogdan Jeleń.

Czytaj więcej o: Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

Nabór 2019 Agroenergia

16 lipca 2019

Informacja  - wyłącznie dla rolników indywidualnych

Nabór 2019 Agroenergia

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Agroenergia”.

Nowe źródła ciepła i energii elektrycznej (w tym OZE) wraz z magazynami energii, zmniejszenie zużycia surowców pierwotnych, przedsięwzięcia mające na celu poprawę efektywności energetycznej – na takie projekty rolnicy indywidualni będą mogli otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Terminy i sposób składania wniosków

Wnioski należy składać w terminie od 08.07.2019 r. – 20.12.2019 r. lub do wyczerpania alokacji środków.

Przewidziano dwie formy dofinansowania.

Na dotacje dla rolników indywidualnych zarezerwowano 80 mln zł, ale jedna dotacja wyniesie maksymalnie 800 tys. zł.

 

Czytaj więcej o: Nabór 2019 Agroenergia

#KupujŚwiadomie #Produktpolski

1 lipca 2020
Przejdź do - #KupujŚwiadomie #Produktpolski

Z dniem 1 stycznia 2017 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 4 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, odnoszące się do dobrowolnego znakowania środków spożywczych informacją PRODUKT POLSKI. Przepisy te dają producentom możliwość wyróżniania na rynku produktów wyprodukowanych w Polsce z polskich surowców poprzez oznakowanie ich informacją PRODUKT POLSKI, konsumentom zaś umożliwiają odnalezienie na sklepowej półce krajowego asortymentu. Znak PRODUKT POLSKI dzięki prostej grafice nawiązującej do polskiej flagi jest łatwo zauważalny przez konsumentów, którzy kraj pochodzenia traktują jako jedno z kryteriów wyboru produktów rolno-spożywczych.

 

Czytaj więcej o: #KupujŚwiadomie #Produktpolski

Podsumowanie I tury wyborów Prezydenta RP na terenie gm. Czarnocin

30 czerwca 2020
Przejdź do - Podsumowanie I tury wyborów Prezydenta RP na terenie gm. Czarnocin

Gmina Czarnocin zarejestrowała na wybory Prezydenta RP, które odbyły się 28 czerwca br., 3271 uprawnionych osób. Rekordowa dla naszej gminy frekwencja – 65,58 % pokazuje, że w wyborach wzięło udział 2145 wyborców. Głosy można było oddać w jednym z czterech lokali wyborczych, a szczegółowa statystykę dla poszczególnych obwodów można zobaczyć na rządowej stronie internetowej:https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/frekwencja/1/Koniec/gm/101002

Czytaj więcej o: Podsumowanie I tury wyborów Prezydenta RP na terenie gm. Czarnocin

Nareszcie wakacje !!!

30 czerwca 2020
Przejdź do - Nareszcie wakacje !!!

W tym roku, po trudzie pracy i nauki zdalnej, z wielką radością 26 czerwca nauczyciele i dzieci zakończyli rok szkolny 2019/2020 i przywitali wyczekane wakacje. Ze względu na czas pandemii, zakończenia roku szkolnego w szkołach z ternu gminy Czarnocin odbyły się w innej, skromniejszej formie.

Uroczyste wręczenie świadectw miało miejsce dla uczniów klas ósmych, którzy w tym roku kończą pewien cykl nauki w swoim życiu i obierają pierwsze ścieżki kierujące młodzież na przyszłe życie zawodowe. Najzdolniejszym absolwentom ostatnich klas szkoły podstawowej w imieniu samorządu gminy Czarnocin zostały wręczone gratulacje, podziękowania oraz upominki. W Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czarnocinie z rąk Wójta Gminy Czarnocin Romana Miksy nagrodę otrzymał Jan Maciejewski, natomiast w Szkole Podstawowej w Szynczycach nagrodę najlepszego absolwenta, z rąk Przewodniczącego Rady Gminy Czarnocin  Andrzeja Krajewskiego, otrzymała Martyna Kamińska.

Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy dużo zdrowia, słonecznej pogody, niezapomnianych wrażeń oraz mnóstwo  uśmiechu i radości z każdego wakacyjnego dnia.

II etap inwestycji przy cmentarzu już niebawem

30 czerwca 2020
Przejdź do - II etap inwestycji przy cmentarzu już niebawem

W ubiegły piątek 26 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi odbyło się oficjalne podpisanie umów na realizację zadań w ramach wsparcia na tzw. drogi dojazdowe do pól. Wśród beneficjentów znalazła się również gmina Czarnocin. Wójt gminy Roman Miksa i Skarbnik Krystyna Lula podpisali umowę na II etap inwestycji na drodze G22 będącej jednocześnie drogą dojazdową do pól, jak i służącą jako dojazd do cmentarza parafialnego w Czarnocinie. Wartość dofinansowania to 111 780 zł a ostateczny termin zakończenia robót to 31 październik 2020r. W ramach prac droga zostanie wytyczona geodezyjnie, nastąpi wykorytowanie i wykonanie podbudowy  tłuczniowej oraz pokrycie emulsja bitumiczną. Wraz z inwestycją drogową gmina planuje w ramach własnych środków wykonanie utwardzonego parkingu przy bramie głównej do cmentarza.

Czytaj więcej o: II etap inwestycji przy cmentarzu już niebawem

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:145909