Jesteś tutaj: Start / Aktualności


Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przedsiębiorco - pamietaj - załóż profil zaufany na PUE ZUS do 30 grudnia 2022 r.

22 listopada 2022
Przejdź do - Przedsiębiorco - pamietaj - załóż profil zaufany na PUE ZUS do 30 grudnia 2022 r.

Do 30.12.2022 r. płatnicy składek są zobowiązani do założenia profilu na PUE ZUS, jeżeli takiego profilu nie mają, i utrzymywania aktywnego profilu w czasie rozliczeń z Zakładem.

Obowiązek ten nakładają przepisy prawa [1].

Zachęcamy Państwa do założenia profilu PUE ZUS już dziś.

Co Państwo zyskają:

  • wgląd w dane firmy w ZUS,
  • szybką informację o zwolnieniu lekarskim – zwolnienie jest przesyłane bezpośrednio

na profil PUE ZUS,

  • stały dostęp do zwolnień lekarskich zatrudnianych pracowników oraz możliwość eksportu zwolnień,
  • możliwość składania wniosków i dokumentów ubezpieczeniowych drogą elektroniczną

a tym samym brak konieczności wizyty w ZUS.

Czytaj więcej o: Przedsiębiorco - pamietaj - załóż profil zaufany na PUE ZUS do 30 grudnia 2022 r.

Nowe komputery dla bibliotek

22 listopada 2022

INFORMACJA dla właścicieli nieruchomości wyposażonych w zbiornik bezodpływowy (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków

22 listopada 2022
Przejdź do - INFORMACJA dla właścicieli nieruchomości wyposażonych w zbiornik bezodpływowy (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków

Szanowni mieszkańcy.

  1. Proszę o przygotowanie danych w zakresie: pojemności szamba lub rodzaju/typu przydomowej oczyszczalni ścieków, umowy z firmą wywożącą nieczystości ciekłe oraz dowodów dokonania płatności za tę usługę.
  2. Obowiązkiem Gminy zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie jest prowadzenie ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków.
  • Obowiązkiem właściciela nieruchomości zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 3a i 3b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie jest gromadzenie nieczystości ciekłych w zbiornikach bezodpływowych lub osadnikach w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków oraz pozbywanie się tych nieczystości zgodnie z przepisami ustawy.
  1. Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach:

Właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych, wykonując obowiązek określony w art. 5 ust. 1 pkt 3b, są obowiązani do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez:

- gminną jednostkę organizacyjną lub przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych - przez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi.

Czytaj więcej o: INFORMACJA dla właścicieli nieruchomości wyposażonych w zbiornik bezodpływowy (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków

UWAGA zmiany w dodatku węglowym!!!!!!

18 listopada 2022
Przejdź do - UWAGA zmiany w dodatku węglowym!!!!!!

W czwartek, 3 listopada 2022r. weszły w życie znowelizowane przepisy o dodatku węglowym- ustawa z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Ustawodawca w znowelizowanych przepisach  wziął pod uwagę sytuację gospodarstw domowych, mieszkających pod jednym adresem (np. dwa domy mieszkalne na jednej posesji, pod jednym numerem miejsca zamieszkania czy budynek wielolokalowy bez wydzielonych numerów lokali), które nie dokonały wydzielenia adresu, a w związku z tym nie mogły uzyskać dodatku węglowego.

Nowe przepisy pozwalają na przyznanie dodatków węglowych dla kilku gospodarstw domowych, jeżeli do dnia 30 listopada 2022 r. nie jest możliwe ustalenie odrębnego adresu miejsca zamieszkania. Brak możliwości ustalenia odrębnego adresu wynikać może z obiektywnych przyczyn, jak np. ograniczone możliwości organów gminy w nadaniu odrębnego adresu w ww. terminie. Należy mieć jednak na uwadze, że w tym przypadku możliwość przyznania dodatku węglowego należy rozpatrywać w sytuacji, jeżeli podjęte zostały kroki formalne, prowadzące do nadania odrębnego adresu miejsca zamieszkania.

Czytaj więcej o: UWAGA zmiany w dodatku węglowym!!!!!!

INFORMACJA

15 listopada 2022
Przejdź do - INFORMACJA

W dniach 15-19.11.2022 r. odbędzie się megatrasport TBM na terenie woj. łódzkiego składający się z 5 zestawów pojazdów. Największy liczy 74 metry długości (to tyle, ile 4 autobusy przegubowe lub 4,5 tira), 9 metrów szerokości i waży 500 ton (dla porównania DMC tira to ok. 40 ton).

104 rocznica odzyskania niepodległości- Uroczyste obchody w Gminie Czarnocin

15 listopada 2022
Przejdź do - 104 rocznica odzyskania niepodległości- Uroczyste obchody w Gminie Czarnocin

11 listopada Polacy obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. W Gminie Czarnocin obchody tego ważnego dnia rozpoczęły się już przeddzień narodowego święta, ponieważ w szkołach zorganizowano uroczyste apele z okazji 11 listopada. Na uroczystości w ZSP w Czarnocinie obecny był Wójt Roman Miksa, gdzie wraz z ks. wikariuszem Sylwestrem Markowiakiem, gronem pedagogicznym oraz wszystkimi uczniami miał zaszczyt obejrzeć niezwykle wzruszające widowisko przygotowane przez szkolną młodzież pod przewodnictwem Pani Katarzyny Jarszak. W czasie akademii przypomniano historię czasów zaborów oraz odzyskania niepodległości w 1918 roku. Przygotowany spektakl był wspaniałym popisem młodych ludzi, wywołując łzę wzruszenia na nie jednym policzku.

Czytaj więcej o: 104 rocznica odzyskania niepodległości- Uroczyste obchody w Gminie Czarnocin

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:201356