Jesteś tutaj: Start / Aktualności


Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zaproszenie

12 grudnia 2018

W najbliższy czwartek, 13 grudnia 2018 r. o godz. 10.00, w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego zs. W Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Tryb., ul. Kasztelańska 9 odbędzie się szkolenie „Koła Gospodyń Wiejskich pod nadzorem ARiMR”, które przeprowadzą pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Piotrkowie Tryb.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby

Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

1 marca 2019
Przejdź do - Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

Wczoraj (28.02.2019) dokonano oficjalnego otwarcia targowiska „Mój rynek” w Czarnocinie. Będzie ono czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 15.00, ale główny dzień targowy ustalony został na sobotę.

Symbolicznego przecięcia wstęgi otwierającej targowisko dokonali: Gospodarz Gminy Czarnocin Roman Miksa, a także Poseł na Sejm RP Robert Telus, Poseł na Sejm RP  Grzegorz  Lorek, W-ce marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Wojciechowski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz Przewodniczący Rady Gminy Czarnocin Andrzej Krajewski. Poświęcenia targowiska dokonał proboszcz parafii ks. Kan. Bogdan Jeleń.

Czytaj więcej o: Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

Nareszcie wakacje !!!

21 czerwca 2019
Przejdź do - Nareszcie wakacje !!!

Tytułowym stwierdzeniem, z uśmiechem na twarzach, ze świadectwem w ręku uczniowie szkół z terenu gminy Czarnocin w środę 19 czerwca br. rozpoczęli wyczekane wakacje.

Podczas uroczystych apeli przygotowanych na zakończenie roku szkolnego wielu zdolnych i pracowitych uczniów odebrało z rąk dyrektorów szkół oraz nauczycieli świadectwa z czerwonym paskiem, pochwalne dyplomy, wyróżnienia lub nagrody.

Zaproszony na uroczystości Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa w imieniu całego samorządu Gminy Czarnocin także przekazał na ręce najzdolniejszych uczniów listy gratulacyjne oraz symboliczne upominki, gratulując przy tym dobrych wyników w nauce oraz życząc bezpiecznych, pełnych wrażeń i słonecznych wakacji.

Uczniowie wyróżnieni przez samorząd to:

  1. Jakub Bogołębski – najlepszy absolwent Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Czarnocinie.
  2. Wiktoria Mielczarek - najlepsza absolwentka gimnazjum w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Czarnocinie.
  3. Małgorzata Grzonek – najlepsza absolwentka w Szkole Podstawowej w Szynczycach.
  4. Mateusz Glinka - najlepszy absolwent w Szkole Podstawowej w Szynczycach.
  5. Mateusz Kołodziejczyk – reprezentant gminy i szkoły w konkursie matematyczno – informatycznym na poziomie wojewódzkim.
  6. Oliwier Bojanowski - reprezentant gminy i szkoły w konkursie matematyczno – informatycznym na poziomie wojewódzkim.

 

Życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji

Absolutorium dla Wójta

21 czerwca 2019
Przejdź do - Absolutorium dla Wójta

Na ostatniej sesji Rady Gminy Czarnocin, która miała miejsce 18 czerwca br Radni Gminy Czarnocin debatowali nad raportem o stanie gminy i zaakceptowali wykonanie budżetu gminy za 2018 r. Głównym punktem sesji było jednak udzielenie wotum zaufania i absolutorium Wójtowi Romanowi Miksie. Rada gminy w 14 osobowym składzie w obydwu głosowaniach była jednomyślna. Wójt podziękował Radnym za przyjęcie tych uchwał i za współpracę w ubiegłym roku ale również z  podziękowaniami skierował się  w stronę sołtysów, pracowników urzędu na czele z Sekretarzem Honoratą Krajewską, pracowników jednostek podległych oraz wszystkich z którymi miał okazję współpracować przy realizacji różnych projektów, podkreślając, że sama realizacja budżetu jak i wielu zamierzonych planów to wspólna praca i wspólny sukces. Szczególne podziękowania skierował w stronę Skarbnik Gminy Krystyny Luli w geście wdzięczności składając na jej ręce bukiet kwiatów.

            Ważnym punktem  sesji  było również złożenie ślubowania przez radnego Romana Ciepluchę, który obwieszczeniem Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 3 czerwca br. uzupełnił skład Rady Gminy Czarnocin po rezygnacji z mandatu, w marcu tego roku, przez Radnego Kamila Miksę.

Ostatni mogą być pierwszymi – Gmina Czarnocin na I miejscu w turnieju Gmin Reymontowskich.

21 czerwca 2019
Przejdź do - Ostatni mogą być pierwszymi – Gmina Czarnocin na I miejscu w turnieju Gmin Reymontowskich.

W sobotę 15 czerwca br., w afrykańskim upale, reprezentacja z terenu gminy Czarnocin udała się do Lipiec Reymontowskich na XXII Turniej Gmin Reymontowskich. Konkurs składał się z kilku konkurencji. W pierwszej uczestnicy musieli zmierzyć się z wiedzą o życiu Władysława Stanisława  Reymonta. W drugiej brali udział w konkursie plastycznym, gdzie musieli przygotować pracę plastyczną pt. „Krajobraz lipiecki”. W następnej kolejności uczestnicy mieli do przygotowania scenkę z „Chłopów” lub z życia wsi na wesoło. Czwarta konkurencja polegała na zaprezentowaniu piosenki o swojej gminie. W piątej konkurencji uczestnicy mieli przebrać się za postać z „Chłopów” i z „Ziemi obiecanej”. Część ostatnia składała się z kilku konkurencji sprawnościowych: Wójtowie strzelali z wiatrówki, Radni rzucali lotką do tarczy, Przedstawicielki KGW łowiły rybki na czas, z kolei strażacy na czas zwijali strażacki wąż.

Czytaj więcej o: Ostatni mogą być pierwszymi – Gmina Czarnocin na I miejscu w turnieju Gmin Reymontowskich.

I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „PAPIEŻ SŁOWIANIN” DLA UCZENNICY Z CZARNOCINA

21 czerwca 2019
Przejdź do - I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „PAPIEŻ SŁOWIANIN” DLA UCZENNICY Z CZARNOCINA

11 czerwca br. w Pałacu Poznańskich w Łodzi kurator łódzki Grzegorz Wierzchowski wręczył nagrody i dyplomy laureatom i finalistom Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o osobie i czasach Karola Wojtyły Jana Pawła II „Papież – Słowianin”.  I miejsce w Polsce zdobyła uczennica  kl. III a gimnazjum w Czarnocinie Wiktoria Mielczarek. Konkurs zorganizowany został przez Kuratora Łódzkiego i wzięli w nim udział uczniowie z 7 województw. Konkurs wymagał ogromnej wiedzy o osobie i czasach tak wspaniałego Polaka – Jana Pawła II. Zwycięstwo w konkursie  to ogromny sukces, bowiem zmagania konkursu obejmowały trzy etapy: szkolny, wojewódzki i ogólnopolski. We wszystkich trzech etapach Wiktoria zajmowała pierwsze miejsce.

Pochwała należy się również koleżance z klasy – Wiktorii Paluch, która została finalistką etapu wojewódzkiego tego samego konkursu.

Czytaj więcej o: I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „PAPIEŻ SŁOWIANIN” DLA UCZENNICY Z CZARNOCINA

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:110266