Jesteś tutaj: Start / Aktualności


Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Komunikat w zakresie odbioru i utylizacji wyrobów zawierających azbest

13 czerwca 2024
Przejdź do - Komunikat w zakresie odbioru i utylizacji wyrobów zawierających azbest

Kolonie letnie nad morzem dla dzieci

12 czerwca 2024
Przejdź do - Kolonie letnie nad morzem dla dzieci

"Więcej informacji w GOPS w Czarnocinie pod nr 44/616 51 81

Osoba do kontaktu: Nina Dziubałtowska"

Obchody rocznicy ,,Akcji pod Czarnociniem"

7 czerwca 2024
Przejdź do - Obchody rocznicy ,,Akcji pod Czarnociniem"

W dniu 06 czerwca  przypada rocznica której celem było wysadzenie mostu w okolicach stacji kolejowej w Czarnocinie. W efekcie most został uszkodzony na wiele dni. W akcji tej poległo trzech członków oddziału, a ku ich chwale ustawiony został obelisk.  To właśnie to wydarzenie przyczyniło się do tego, że szkoła podstawowa w Czarnocinie nosi imię Szarych Szeregów. To już kolejny rok, kiedy w tym dniu obchodzony jest dzień patrona.

W tym podniosłym dla społeczności dniu zgromadzona młodzież przypominała sobie historię młodych bohaterów poległych w akcji pod Czarnocinem, po czym przy symbolicznym ognisku śpiewali wspólnie piosenki harcerskie, które jeszcze bardziej przybliżyły historyczny temat z przed ponad 80 lat.

Podczas obchodów Wójt Gminy Czarnocin Mariusz Kozub, zastępca Wójta Aneta Stawiana- Kosiorek, Dyrektor Henryka Lasota,  wicedyrektor ZSP Zofia Adamus oraz delegacja uczniów udali się pod pamiątkowy kamień aby złożyć kwiaty oraz zapalić symboliczne znicze.

Niezwykle cieszy fakt, że już od najmłodszych lat uczniowie zapoznawani są z tak bliską nam historią i już kolejny rok z rzędu dzień patrona szkoły zapisuje w kalendarzu szkoły jako jeden z ważniejszych dni w roku.

Dziękujemy !!! To dzięki Wam znów się udało !!!

5 czerwca 2024

Niezwykły dzień dziecka w Gminie Czarnocin

4 czerwca 2024
Przejdź do - Niezwykły dzień dziecka w Gminie Czarnocin

W sobotę 1 czerwca dzieci z terenu Gminy Czarnocin spędziły niezwykle udane popołudnie na organizowanym już corocznie Gminnym Pikniku z okazji Dnia Dziecka odbywającym się na terenie Szkoły Podstawowej w Szynczycach. Chęć zabawy i uśmiechy dzieci przegoniły chmury i deszczową pogodę i z małym opóźnieniem dzięki doskonałej organizacji śmiech bawiących się dzieci było słychać wszędzie. 

 Dzieci mogły skorzystać z m.in.: eurobungee, placu zabaw, toru przeszkód, zjeżdżalni, cymbergaja, tatuaży, malowania twarzy, przejażdżki na byku rodeo oraz możliwości robienia slime. Serwowane były również napoje, lody, wata cukrowa, popcorn i potrawy z grila. W czasie zabawy Panie z Rady Rodziców częstowały własnoręcznie upieczonymi ciastami, a Panie z KGW Tychów przepyszną zupą. Dzieci mogły podziwiać stanowisko wystawione przez służby wojskowe, wóz strażacki oraz kawalkadę motocyklistów.

Głównymi organizatorami święta dla dzieci były Gmina Czarnocin wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii oraz Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Szynczycach i Zespole Szklono Przedszkolnym w Czarnocinie na czele z Przewodniczącymi Katarzyną Wójcik i Moniką Janiak- Feltynowską. Tę wspaniałą zabawę i bogactwo atrakcji można zawdzięczać wsparciu wielu darczyńców i sponsorów, którym już teraz serdecznie dziękujemy, ponieważ ich hojność spowodowała, że ten wyjątkowy dzień, na długo pozostanie w pamięci dzieci, które wspaniale mogły spędzić czas. 

Wszystkim Państwu zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim sponsorom składamy serdeczne podziękowania za to co robicie dla dzieci z terenu naszej gminy. 

Rozkład jazdy busa w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego w dniu 09.06.2024 roku

29 maja 2024

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:232502