Zagrożenia - poradniki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Uwaga na oszustów !

18 lipca 2017

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego ubezpieczenia Społecznego w Piotrkowie Trybunalskim pragnie przestrzec przed oszustami!

Zapraszamy do zapoznania sie z materiałem.

Czytaj więcej o: Uwaga na oszustów !

Poradnik bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży 2017

6 lipca 2017

Dni wolne od zajęć szkolnych w czasie ferii letnich i zimowych oraz wiosennej i zimowej przerwy świątecznej to doskonała okazja, aby zadbać o właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży. Każdego roku z wypoczynku organizowanego w kraju i za granicą korzysta ponad 1 300 000 dzieci i młodzieży1. Rodzice poszukują ciekawych ofert turystycznych odnoszących się do zainteresowań i uzdolnień dzieci, ale przede wszystkim chcą mieć pewność, że wybrana forma wypoczynku jest bezpieczna dla dziecka i odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym odbywa się pod nadzorem kuratora oświaty.

Czytaj więcej o: Poradnik bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży 2017

Zapewnij bezpieczne wakacje najmłodszym

29 czerwca 2017

Okres wakacji to czas, gdy najmłodsi, mając dużo wolnego czasu, potrzebują szczególnej troski i zainteresowania ze strony dorosłych.
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom to podstawowe zadanie, przed którym stają rodzice. Jest to szczególnie trudne w przypadku dzieci z terenów wiejskich, zwłaszcza w okresie nasilonych prac polowych, pochłaniających rolnikom większość dostępnego czasu.

Czytaj więcej o: Zapewnij bezpieczne wakacje najmłodszym

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2016/2017

16 listopada 2016

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

Czytaj więcej o: Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2016/2017

Najważniejsze zalecenia w związku z prognozą upałów.

14 listopada 2016

Szanowni Państwo,
w związku z prognozami dotyczącymi upałów jakie mają nastąpić w najbliższych dniach przypominamy o najważniejszych zaleceniach.
Należy pamiętać, że upały są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i osób w podeszłym wieku, chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem. Bezpieczne zachowania i rekomendacje to:

Czytaj więcej o: Najważniejsze zalecenia w związku z prognozą upałów.

Mapy zagrożeń bezpieczeństwa

14 listopada 2016

Komendant Komisariatu Policji w Wolborzu prosi o przekazanie informacji o niepokojących zjawiskach, miejscach szczególnie niebezpiecznych, którymi powinna się zająć policja.

O wszelkich niepokojących zakłóceniach ładu i porządku publicznego Mieszkańcy proszeni są o informowanie Komisariatu Policji w Wolborzu pod adresem : 97-320 Wolbórz ul. Warszawska 3 lub telefonicznie nr tel. 44 615 51 71 lub za pomocą poczty elektronicznej portalu e.piotrkow.pl : zakładka „Wskaż Komendantowi miejsca niebezpieczne i zagrożenia w swoim otoczeni”.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-19
Data publikacji:2016-01-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Zielonka
Liczba odwiedzin:14326