Obowiązek posiadania skrzynki oddawczej oraz tabliczki z numerem porządkowym

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Sprawa: obowiązek posiadania skrzynki oddawczej oraz tabliczki z numerem porządkowym na nieruchomości

W ramach dobrej współpracy Poczty Polskiej S.A. z lokalnymi organami administracji publicznej pragniemy poinformować Państwa o zdiagnozowanych uchybieniach w kwestiach dla nas szczególnie istotnych ze względu na jakość świadczonych usług, mianowicie nie przestrzeganie przez część mieszkańców

  1. Obowiązku posiadania oddawczej skrzynki pocztowej na nieruchomości zgodnie z Ustawą z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo Pocztowe - Art. 40 i Art. 127.
  2. Obowiązku umieszczenia na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym zgodnie z Ustawą z dnia 17 maja 1989 r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne — Art 47b Powyższe aspekty mają zarówno znaczenie dla jakości i skuteczności dostarczanej do mieszkańców korespondencji ale także istotnie usprawniają działania wszystkich podmiotów, dla których łatwość identyfikacji domów jest niezwykle ważna dla ratowania życia i zdrowia, oraz zapewnienia bezpieczeństwa obywateli.

Nadmieniamy, że alternatywą do posiadania skrzynek oddawczych przez wszystkich mieszkańców jest możliwość instalacji i użytkowania przez PP S.A. zbiorczych skrzynek przydrożnych po przeprowadzeniu z Państwem uzgodnień.

Wobec przedstawionych argumentów, zwracamy się z uprzejmą prośbą o podjęcie skutecznych działań eliminujących nieprawidłowości na administrowanym przez Państwa terenie.

Jednocześnie informujemy, że skrzynki oddawcze można zamówić u listonosza albo kupić w każdej placówce pocztowej. Zakup i montaż skrzynek przydrożnych leży w gestii PP.S.A.

Jeżeli mają Państwo pytania proszę o kontakt andrzej.kamienski@poczta-polska.pl lub tel. 502 015-850

Artykuły

Komunikat

25 lutego 2020
Przejdź do - Komunikat

Dzielnicowy Posterunku Policji w Moszczenicy mł. asp. Kamil Waszczykowski informuje, że zostaną przeprowadzone kontrole dotyczące prawidłowego oznaczenia posesji

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-07-20
Data publikacji:2016-07-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Stępień
Liczba odwiedzin:9671