Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Najnowsze aktualności

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 49

25 czerwca 2019
Powiększ zdjęcie

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 48

21 czerwca 2019
Powiększ zdjęcie

Nareszcie wakacje !!!

21 czerwca 2019
Powiększ zdjęcie

Tytułowym stwierdzeniem, z uśmiechem na twarzach, ze świadectwem w ręku uczniowie szkół z terenu gminy Czarnocin w środę 19 czerwca br. rozpoczęli wyczekane wakacje.

Podczas uroczystych apeli przygotowanych na zakończenie roku szkolnego wielu zdolnych i pracowitych uczniów odebrało z rąk dyrektorów szkół oraz nauczycieli świadectwa z czerwonym paskiem, pochwalne dyplomy, wyróżnienia lub nagrody.

Zaproszony na uroczystości Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa w imieniu całego samorządu Gminy Czarnocin także przekazał na ręce najzdolniejszych uczniów listy gratulacyjne oraz symboliczne upominki, gratulując przy tym dobrych wyników w nauce oraz życząc bezpiecznych, pełnych wrażeń i słonecznych wakacji.

Uczniowie wyróżnieni przez samorząd to:

  1. Jakub Bogołębski – najlepszy absolwent Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Czarnocinie.
  2. Wiktoria Mielczarek - najlepsza absolwentka gimnazjum w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Czarnocinie.
  3. Małgorzata Grzonek – najlepsza absolwentka w Szkole Podstawowej w Szynczycach.
  4. Mateusz Glinka - najlepszy absolwent w Szkole Podstawowej w Szynczycach.
  5. Mateusz Kołodziejczyk – reprezentant gminy i szkoły w konkursie matematyczno – informatycznym na poziomie wojewódzkim.
  6. Oliwier Bojanowski - reprezentant gminy i szkoły w konkursie matematyczno – informatycznym na poziomie wojewódzkim.

 

Życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji

Czytaj więcej o: Nareszcie wakacje !!!

Absolutorium dla Wójta

21 czerwca 2019
Powiększ zdjęcie

Na ostatniej sesji Rady Gminy Czarnocin, która miała miejsce 18 czerwca br Radni Gminy Czarnocin debatowali nad raportem o stanie gminy i zaakceptowali wykonanie budżetu gminy za 2018 r. Głównym punktem sesji było jednak udzielenie wotum zaufania i absolutorium Wójtowi Romanowi Miksie. Rada gminy w 14 osobowym składzie w obydwu głosowaniach była jednomyślna. Wójt podziękował Radnym za przyjęcie tych uchwał i za współpracę w ubiegłym roku ale również z  podziękowaniami skierował się  w stronę sołtysów, pracowników urzędu na czele z Sekretarzem Honoratą Krajewską, pracowników jednostek podległych oraz wszystkich z którymi miał okazję współpracować przy realizacji różnych projektów, podkreślając, że sama realizacja budżetu jak i wielu zamierzonych planów to wspólna praca i wspólny sukces. Szczególne podziękowania skierował w stronę Skarbnik Gminy Krystyny Luli w geście wdzięczności składając na jej ręce bukiet kwiatów.

            Ważnym punktem  sesji  było również złożenie ślubowania przez radnego Romana Ciepluchę, który obwieszczeniem Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 3 czerwca br. uzupełnił skład Rady Gminy Czarnocin po rezygnacji z mandatu, w marcu tego roku, przez Radnego Kamila Miksę.

Czytaj więcej o: Absolutorium dla Wójta

Ostatni mogą być pierwszymi – Gmina Czarnocin na I miejscu w turnieju Gmin Reymontowskich.

21 czerwca 2019
Powiększ zdjęcie

W sobotę 15 czerwca br., w afrykańskim upale, reprezentacja z terenu gminy Czarnocin udała się do Lipiec Reymontowskich na XXII Turniej Gmin Reymontowskich. Konkurs składał się z kilku konkurencji. W pierwszej uczestnicy musieli zmierzyć się z wiedzą o życiu Władysława Stanisława  Reymonta. W drugiej brali udział w konkursie plastycznym, gdzie musieli przygotować pracę plastyczną pt. „Krajobraz lipiecki”. W następnej kolejności uczestnicy mieli do przygotowania scenkę z „Chłopów” lub z życia wsi na wesoło. Czwarta konkurencja polegała na zaprezentowaniu piosenki o swojej gminie. W piątej konkurencji uczestnicy mieli przebrać się za postać z „Chłopów” i z „Ziemi obiecanej”. Część ostatnia składała się z kilku konkurencji sprawnościowych: Wójtowie strzelali z wiatrówki, Radni rzucali lotką do tarczy, Przedstawicielki KGW łowiły rybki na czas, z kolei strażacy na czas zwijali strażacki wąż.

Czytaj więcej o: Ostatni mogą być pierwszymi – Gmina Czarnocin na I miejscu w turnieju Gmin Reymontowskich.

I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „PAPIEŻ SŁOWIANIN” DLA UCZENNICY Z CZARNOCINA

21 czerwca 2019
Powiększ zdjęcie

11 czerwca br. w Pałacu Poznańskich w Łodzi kurator łódzki Grzegorz Wierzchowski wręczył nagrody i dyplomy laureatom i finalistom Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o osobie i czasach Karola Wojtyły Jana Pawła II „Papież – Słowianin”.  I miejsce w Polsce zdobyła uczennica  kl. III a gimnazjum w Czarnocinie Wiktoria Mielczarek. Konkurs zorganizowany został przez Kuratora Łódzkiego i wzięli w nim udział uczniowie z 7 województw. Konkurs wymagał ogromnej wiedzy o osobie i czasach tak wspaniałego Polaka – Jana Pawła II. Zwycięstwo w konkursie  to ogromny sukces, bowiem zmagania konkursu obejmowały trzy etapy: szkolny, wojewódzki i ogólnopolski. We wszystkich trzech etapach Wiktoria zajmowała pierwsze miejsce.

Pochwała należy się również koleżance z klasy – Wiktorii Paluch, która została finalistką etapu wojewódzkiego tego samego konkursu.

Czytaj więcej o: I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „PAPIEŻ SŁOWIANIN” DLA UCZENNICY Z CZARNOCINA