Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Narodowy Spis Powszechny 2021
nasz kanał TV

Najnowsze aktualności

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

Artykuły

Nabór do zespołu Ludowa Biesiada z Czarnocina

15 czerwca 2021

,,Odnowa w centrum Czarnocina”

15 czerwca 2021
Powiększ zdjęcie

Trwają prace modernizacyjne w ramach zadania pn. ,,Modernizacja budynku usługowego w m. Czarnocin”. Przypomnijmy, że do przyśpieszonej realizacji tego zadania zmusił Gminę Czarnocin pożar, który miał miejsce w dniu 25 kwietnia 2021 roku w wyniku którego zniszczeniu uległo pokrycie dachu, instalacja elektryczna oraz częściowo elewacja. Podjęcie natychmiastowych działań miało na celu umożliwienie najemcom prowadzenie dalszej działalności. W ramach zadania naprawione zostało już pokrycie dachu oraz ocieplono elewację budynku. Remont przewiduje również, malowanie całej elewacji, wymianę obróbek blacharskich, wymianę rynien oraz ogólne uporządkowanie terenu wokół obiektu. Wartość wszystkich prac wyniesie około 180 tyś złotych brutto i zostanie pokryta z polisy ubezpieczeniowej budynku oraz z budżetu gminy.

Czytaj więcej o: ,,Odnowa w centrum Czarnocina”

Auto dla strażaków z Czarnocina

15 czerwca 2021
Powiększ zdjęcie

W ubiegły wtorek 8 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP z terenu województwa łódzkiego. W powiecie piotrkowskim średni samochód ratowniczo-gaśniczy trafi do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnocinie, będącej w Krajowym Systemie Ratowniczo- Gaśniczym.

Czytaj więcej o: Auto dla strażaków z Czarnocina

,,Opieka wytchnieniowa” w Gminie Czarnocin już funkcjonuje

15 czerwca 2021
Powiększ zdjęcie

Gmina Czarnocin przystąpiła do programu  „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021. ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Program kierowany jest do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy  w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,  a także nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w tym zakresie.

Czytaj więcej o: ,,Opieka wytchnieniowa” w Gminie Czarnocin już funkcjonuje

Mobilny punkt szczepień w Rozprzy

14 czerwca 2021

BITWA REGIONÓW - VI Edycja Konkursu

14 czerwca 2021
Powiększ zdjęcie

Informujemy o konkursie kulinarnym dla Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa Regionów" - etap wojewódzki, który został objęty patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, Wojewody Łódzkiego oraz Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytaj więcej o: BITWA REGIONÓW - VI Edycja Konkursu