Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

nasz kanał TV

Najnowsze aktualności

Artykuły

Przedsiębiorco - pamietaj - załóż profil zaufany na PUE ZUS do 30 grudnia 2022 r.

22 listopada 2022
Powiększ zdjęcie

Do 30.12.2022 r. płatnicy składek są zobowiązani do założenia profilu na PUE ZUS, jeżeli takiego profilu nie mają, i utrzymywania aktywnego profilu w czasie rozliczeń z Zakładem.

Obowiązek ten nakładają przepisy prawa [1].

Zachęcamy Państwa do założenia profilu PUE ZUS już dziś.

Co Państwo zyskają:

 • wgląd w dane firmy w ZUS,
 • szybką informację o zwolnieniu lekarskim – zwolnienie jest przesyłane bezpośrednio

na profil PUE ZUS,

 • stały dostęp do zwolnień lekarskich zatrudnianych pracowników oraz możliwość eksportu zwolnień,
 • możliwość składania wniosków i dokumentów ubezpieczeniowych drogą elektroniczną

a tym samym brak konieczności wizyty w ZUS.

Czytaj więcej o: Przedsiębiorco - pamietaj - załóż profil zaufany na PUE ZUS do 30 grudnia 2022 r.

INFORMACJA dla właścicieli nieruchomości wyposażonych w zbiornik bezodpływowy (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków

22 listopada 2022
Powiększ zdjęcie

Szanowni mieszkańcy.

 1. Proszę o przygotowanie danych w zakresie: pojemności szamba lub rodzaju/typu przydomowej oczyszczalni ścieków, umowy z firmą wywożącą nieczystości ciekłe oraz dowodów dokonania płatności za tę usługę.
 2. Obowiązkiem Gminy zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie jest prowadzenie ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków.
 • Obowiązkiem właściciela nieruchomości zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 3a i 3b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie jest gromadzenie nieczystości ciekłych w zbiornikach bezodpływowych lub osadnikach w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków oraz pozbywanie się tych nieczystości zgodnie z przepisami ustawy.
 1. Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach:

Właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych, wykonując obowiązek określony w art. 5 ust. 1 pkt 3b, są obowiązani do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez:

- gminną jednostkę organizacyjną lub przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych - przez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi.

Czytaj więcej o: INFORMACJA dla właścicieli nieruchomości wyposażonych w zbiornik bezodpływowy (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków

UWAGA zmiany w dodatku węglowym!!!!!!

18 listopada 2022
Powiększ zdjęcie

W czwartek, 3 listopada 2022r. weszły w życie znowelizowane przepisy o dodatku węglowym- ustawa z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Ustawodawca w znowelizowanych przepisach  wziął pod uwagę sytuację gospodarstw domowych, mieszkających pod jednym adresem (np. dwa domy mieszkalne na jednej posesji, pod jednym numerem miejsca zamieszkania czy budynek wielolokalowy bez wydzielonych numerów lokali), które nie dokonały wydzielenia adresu, a w związku z tym nie mogły uzyskać dodatku węglowego.

Nowe przepisy pozwalają na przyznanie dodatków węglowych dla kilku gospodarstw domowych, jeżeli do dnia 30 listopada 2022 r. nie jest możliwe ustalenie odrębnego adresu miejsca zamieszkania. Brak możliwości ustalenia odrębnego adresu wynikać może z obiektywnych przyczyn, jak np. ograniczone możliwości organów gminy w nadaniu odrębnego adresu w ww. terminie. Należy mieć jednak na uwadze, że w tym przypadku możliwość przyznania dodatku węglowego należy rozpatrywać w sytuacji, jeżeli podjęte zostały kroki formalne, prowadzące do nadania odrębnego adresu miejsca zamieszkania.

Czytaj więcej o: UWAGA zmiany w dodatku węglowym!!!!!!

INFORMACJA

15 listopada 2022
Powiększ zdjęcie

W dniach 15-19.11.2022 r. odbędzie się megatrasport TBM na terenie woj. łódzkiego składający się z 5 zestawów pojazdów. Największy liczy 74 metry długości (to tyle, ile 4 autobusy przegubowe lub 4,5 tira), 9 metrów szerokości i waży 500 ton (dla porównania DMC tira to ok. 40 ton).

Czytaj więcej o: INFORMACJA

104 rocznica odzyskania niepodległości- Uroczyste obchody w Gminie Czarnocin

15 listopada 2022
Powiększ zdjęcie

11 listopada Polacy obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. W Gminie Czarnocin obchody tego ważnego dnia rozpoczęły się już przeddzień narodowego święta, ponieważ w szkołach zorganizowano uroczyste apele z okazji 11 listopada. Na uroczystości w ZSP w Czarnocinie obecny był Wójt Roman Miksa, gdzie wraz z ks. wikariuszem Sylwestrem Markowiakiem, gronem pedagogicznym oraz wszystkimi uczniami miał zaszczyt obejrzeć niezwykle wzruszające widowisko przygotowane przez szkolną młodzież pod przewodnictwem Pani Katarzyny Jarszak. W czasie akademii przypomniano historię czasów zaborów oraz odzyskania niepodległości w 1918 roku. Przygotowany spektakl był wspaniałym popisem młodych ludzi, wywołując łzę wzruszenia na nie jednym policzku.

Czytaj więcej o: 104 rocznica odzyskania niepodległości- Uroczyste obchody w Gminie Czarnocin

INFORMACJA - DOT. ZAKUPU WĘGLA PO PREFERENCYJNEJ CENIE

8 listopada 2022
Powiększ zdjęcie

Urząd Gminy Czarnocin od dnia 9 listopada 2022 r. rozpoczyna przyjmowanie wniosków o zakup węgla po preferencyjnej cenie. Czytelnie wypełniony i podpisany wniosek można złożyć osobiście w siedzibie urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach: pon., śr., czw. 8:00 – 15:00, wt. 8:00 – 17:00,  pt. 8:00 – 14:00.

Zakupu węgla po preferencyjnej cenie może dokonać osoba fizyczna z gospodarstwa domowego, która jest uprawniona do dodatku węglowego. W ramach zakupu preferencyjnego członek gospodarstwa domowego może kupić węgiel w dwóch partiach:

 • 1500 kg – do dnia 31 grudnia 2022 r.
 • 1500 kg – od dnia 1 stycznia 2023 r.

Druk wniosku dostępny jest:

 • w siedzibie urzędu,
 • na stronie internetowej.

WÓJT GMINY CZARNOCIN

ROMAN MIKSA

Czytaj więcej o: INFORMACJA - DOT. ZAKUPU WĘGLA PO PREFERENCYJNEJ CENIE