Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

nasz kanał TV

Najnowsze aktualności

Artykuły

Koralikowe Mikołajki.

6 grudnia 2023
Powiększ zdjęcie

„ 6 grudnia- jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już swe prezenty

Wraca do nieba uśmiechnięty”

 

Mikołajki to ważny dzień dla wszystkich dzieci. Dziecięcy Zespół Koraliki z Czarnocina rozpoczął świętowanie tego dnia już w przeddzień. W mroźny zimowy wieczór wszyscy mali członkowie zespołu, którym towarzyszyli rodzice lub dziadkowie wraz z instruktorem zespołu Panią Mileną Dzięcielewską świętowali Mikołajki. Na to piękne wydarzenie zostali zaproszeni Wójt Roman Miksa, Sekretarz Gminy Honorata Krajewska oraz Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Krajewski, którzy nie zapominając o wyczekiwanym przez dzieci dniu,  przynieśli upominki dla każdego członka zespołu.

- Uśmiech dzieci jest bezcenny, ogromnie się cieszę, że udało nam się go dzisiaj  wywołać. Mam nadzieję, że świąteczna atmosfera, którą  widać na Koralikowym spotkaniu będzie trwała już do samych Świąt Bożego Narodzenia, które zbliżają się wielkimi krokami, a podczas zbliżającej się Wigilii Gminnej w dniu 17 grudnia zostanie ona jeszcze bardziej uwidoczniona. Serdecznie wszystkich zapraszam na nasze wydarzenie, podczas którego będzie można podziwiać m.in. występ Dziecięcego Zespołu Koraliki z Czarnocina - powiedział Wójt Roman Miksa.

Czytaj więcej o: Koralikowe Mikołajki.

Serdecznie zapraszamy na Wigilię Gminną

6 grudnia 2023

Laptopy trafiły do uczniów

6 grudnia 2023
Powiększ zdjęcie

W poniedziałek 4 grudnia nowoczesne komputery z oprogramowaniem trafiły do uczniów klas czwartych szkoły podstawowej w Szynczycach i Czarnocinie. Z nowego sprzętu skorzysta 47 czwartoklasistów. Komputery na wniosek gminy dostarcza do szkół w ramach rządowego projektu „LaptopDlaUcznia” Ministerstwo Cyfryzacji. Czwartoklasistom laptopy wręczali w szkole: Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa, Zastępca Wójta Gminy Czarnocin Aneta Stawiana- Kosiorek oraz Przewodniczący Rady Gminy Czarnocin Andrzej Krajewski. 

Projekt ma służyć rozwojowi kompetencji cyfrowych, które są kluczowe w dzisiejszym świecie. Uczniowie muszą się uczyć jak najszybciej używania tego sprzętu, ponieważ technika i rzeczywistość oparte są na cyfryzacji, więc należy pokazać uczniom, że taki sprzęt nie służy tylko to gier, ale że to konkretne narzędzie do nauki i muszą nauczyć się jak najszybciej go dobrze używać- powiedział Wójt Roman Miksa

Czytaj więcej o: Laptopy trafiły do uczniów

Nowy wodociąg na ulicy Leśnej i Rzecznej

6 grudnia 2023
Powiększ zdjęcie

Już niedługo mieszkańcy ulic rzecznej i Leśnej będą mogli korzystać i czuć się bezpieczni w zakresie zaopatrzenia w wodę. Dotychczasowe zaopatrzenie w wodę odbywało się poprzez wybudowaną wiele lat temu prowizoryczną sieć. Gmina Czarnocin przygotowała projekt i wybrała wykonawcę inwestycji firmę „STRADA” S.C Adam Olczak z Piotrkowa Trybunalskiego. Zakres prac przewiduje budowę sieci o łącznej długości 315 mb i wartości 230 tyś złotych. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i powinny zakończyć się do 10 grudnia bieżącego roku a środki finansowe w całości zostały przeznaczone z budżetu gminy. Jednocześnie z projektem budowy wodociągu gmina przygotowała dokumentację na budowę sieci kanalizacyjnej i wstepni realizacja tego zadanie jest planowana na rok 2024.

Czytaj więcej o: Nowy wodociąg na ulicy Leśnej i Rzecznej

Czarnocin ze srebrem w kręgle

6 grudnia 2023
Powiększ zdjęcie

Przedstawiciele Samorządu Gminy Czarnocin zajęli II miejsce podczas XXIII Spartakiady Władz Samorządowych Powiatu Piotrkowskiego. W miniony piątek w Kompleksie Sportowo - Rekreacyjnym w Kleszczowie 12 drużyn samorządowców rywalizowało w kręgle. Drużyna Gminy Czarnocin w składzie: Wójt Gminy Roman Miksa, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Krajewski wraz z Radnymi Iwoną Plutą, Romanem Ciepluchą, Piotrem Frydrychem, Szymonem Rydzowskim, Jarosławem Wójcikem oraz sołtysem Eweliną Pytel-Domańską zajęła II miejsce. Przypomnieć należy, że w poprzedniej edycji spartakiady po wszystkich konkurencjach drużyna z Czarnocina zajęła pierwsze miejsce. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjne były zawodniczki z Czarnocina zajmując I miejsce Iwona Pluta a II Ewelina Pytel-Domańska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Czytaj więcej o: Czarnocin ze srebrem w kręgle

Strategia Rozwoju Gminy Czarnocin na lata 2024-2032".

4 grudnia 2023

"Szanowni Państwo,

 Gmina Czarnocin przystąpiła do opracowania dokumentu pn. "Strategia Rozwoju Gminy Czarnocin na lata 2024-2032".

Obecnie trwają prace nad Diagnozą sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej Gminy Czarnocin. W związku z tym zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym na potrzeby Diagnozy. Anonimowy kwestionariusz jest dostępny pod linkiem: https://forms.gle/8cFnKCdKLn9R51NXA

Można go wypełnić do dnia 18.12.2023 r."

Preferujemy wersję elektroniczną, ale jeżeli, ktoś z Państwa nie może skorzystać z takiej formy ankiety wersja papierowa  od poniedziałku 4 grudnia 2023r.  będzie dostępna u sołtysów i w Urzędzie Gminy

Czytaj więcej o: Strategia Rozwoju Gminy Czarnocin na lata 2024-2032".