Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Najnowsze aktualności

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

Artykuły

Podsumowanie wyborów do Sejmu RP i do Senatu RP na terenie gminy Czarnocin, które odbyły się 13 października 2019 r.

16 października 2019
Powiększ zdjęcie

Ogólna frekwencja w naszej gminie wyniosła 62,56%. Uprawnionych do głosowania było 3 275 osób, spośród których 2 049 zdecydowało się oddać swój głos. Szczegółowa statystyka na poszczególne komitety w wyborach przedstawia się następująco:

 

Czytaj więcej o: Podsumowanie wyborów do Sejmu RP i do Senatu RP na terenie gminy Czarnocin, które odbyły się 13 października 2019 r.

Pogonili za lisem

16 października 2019
Powiększ zdjęcie

W minioną słoneczną sobotę (12.10) w Rzepkach (gm. Czarnocin) odbył  się  tradycyjny Hubertus. Hubertus jest świętem organizowanym przez leśników i jeźdźców na zakończenie sezonu jeździeckiego, a przez myśliwych na początek sezonu polowań jesienno – zimowych. Oficjalnego otwarcia pogoni dokonał Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa, który objął patronat nad tegorocznym świętem. Tradycyjnym  lisem czyli jeźdźcem z ogonem przypiętym do lewego ramienia był w tym roku zwycięzca ubiegłorocznego Hubertusa Pan Paweł Jakubczyk który przekazał kitę najsprytniejszemu  jeźdźcy tegorocznego Hubertusa, także reprezentującego Stowarzyszenie Ułanów im. OWWP majora Hubala, Dariuszowi Gajdzickiemu. Gonitwa zakończyła się dekoracją koni i wręczeniem zwycięzcy pucharu za schwytanie lisiej kity.

Czytaj więcej o: Pogonili za lisem

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

15 października 2019
Powiększ zdjęcie

Rozkład jazdy busów do Łodzi

14 października 2019
Powiększ zdjęcie

GMINA CZARNOCIN GOTOWA NA WYBORY

11 października 2019

Przypominamy że w najbliższą niedzielę – 13 października - odbędą się wybory do Sejmu RP i do Senatu RP. Głosować można w godzinach od 7:00 do 21:00. Na terenie gminy Czarnocin znajdują się 4 lokale wyborcze:

Nr obwodu głosowania

Granice obwodu głosowania

Siedziba obwodowej komisji wyborczej

1

Czarnocin, ul. Główna od nr 1 do nr 141 (numery nieparzyste), ul. Juliusza Poniatowskiego, ul. Główna od nr 104 do nr 136 (numery parzyste), ul. Kolejowa, ul. Ogrodowa. ul. Władysława Stanisława Reymonta, ul. Księża Wieś, ul. Brzozowa, ul. Cicha, ul. Dębowa, ul. Kasztanowa, ul. Klonowa, ul. Leśna, ul. Lipowa, ul. Piaskowa, ul. Południowa, ul. Rzeczna, ul. Słoneczna, ul. Spacerowa, ul. Topolowa, ul. Tuszyńska, ul. Wypoczynkowa, ul. Zachodnia, Zamość, Zawodzie.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnocinie, ul. Główna 134, 97-318 Czarnocin

 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

2

Bieżywody, Czarnocin ul. Główna od nr 2 do nr 102 (numery parzyste), ul. Ks. Izydora Kowalskiego, ul. Główna od nr 142 do nr 241, Kalska Wola, Biskupia Wola od nr 1 do nr 64, Biskupia Wola od nr 65 do nr 131.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnocinie, Główna 134, 97-318 Czarnocin

 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

3

Szynczyce, Budy Szynczyckie, Grabina Wola, Rzepki, Tychów

Szkoła Podstawowa w Szynczycach, Szynczyce 8, 97-318 Czarnocin

4

Dalków od nr 34 do nr 146, Dalków od nr 1 do nr 33 i od nr 147 do nr 164, Wola Kutowa.

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Dalkowie, Dalków 145, 97-318 Czarnocin

 

Uprawnionych do głosowania na terenie naszej gminy jest 3269 wyborców. Pamiętać należy że głosowanie odbywa się poprzez postawieniu jednego znaku x obok tylko jednego kandydata, postawienie x przy więcej niż jednym kandydacie powoduje nieważność głosu.

W załączeniu przedstawiamy  listy kandydatów do Sejmu RP i do Senatu RP w naszych okręgach.

Czytaj więcej o: GMINA CZARNOCIN GOTOWA NA WYBORY

14 października Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2019