Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

nasz kanał TV

Najnowsze aktualności

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

Artykuły

Dominika Wójcik w finale Miss Polski 2020

15 stycznia 2021
Powiększ zdjęcie

W najbliższą sobotę 17 stycznia odbędzie się finał MISS POLSKI 2020. Ziemię Łódzką reprezentuje Dominika Wójcik której korzenie wywodzą się z Czarnocina. Dominika Wójcik to dziewiętnastoletnia uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim o nieprzeciętnej urodzie, wieloletnia druhna Ochotniczej Straży Pożarnej, która uwielbia piec i gotować. Każdy może pomóc Dominice w realizacji marzeń a zarazem zwiększyć szanse na to, aby mieszkać w sąsiedztwie MISS POLSKI. Zachęcamy do wysyłania smsów.

Czytaj więcej o: Dominika Wójcik w finale Miss Polski 2020

Infolinia w sprawie szczepień przeciw COVID-19

14 stycznia 2021

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 5

13 stycznia 2021
Powiększ zdjęcie

Usuń azbest – zadbaj o zdrowie - WNIOSKI do 22 stycznia !!!!

13 stycznia 2021
Powiększ zdjęcie

Rok 2021 będzie kolejnym, w którym Gmina Czarnocin będzie realizować program usuwania azbestu z prywatnych posesji. Od 2017 roku przeznaczono na te działania łącznie 171 tys. złotych z czego 145 tys. pochodziło z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, ten szkodliwy materiał usunięto z 131 posesji. Jednak do usunięcia pozostały jeszcze ogromne ilości azbestu, ponieważ jak wykazała inwentaryzacja przeprowadzona na koniec 2018 roku na całym terenie gminy stwierdzono łącznie ponad 3 mln kilogramów tego rakotwórczego materiału. W roku 2021 każdy właściciel posesji, który chciałby się pozbyć azbestu ze swoich dachów powinien złożyć stosowny wniosek do 22 stycznia

Czytaj więcej o: Usuń azbest – zadbaj o zdrowie - WNIOSKI do 22 stycznia !!!!

Rozbiórka „DOMU PRZEMYŚLEŃ”

12 stycznia 2021
Powiększ zdjęcie

W centrum Czarnocina trwają prace rozbiórkowe budynku, kolokwialnie zwanego przez młodzież „domem przemyśleń”, znajdującego się na placu planowanym pod budowę Centrum Edukacji Ekologicznej „EKOSFERA”. Realizacja rozbiórki dotyczy dwóch budynków, nie użytkowanych, posiadających jedną kondygnację naziemną i podziemną, demontaż komina stalowego oraz usunięcie płyt najazdowych ze zbiornikami na ścieki. Po wykonaniu tych prac plac zostanie oczyszczony z gruzu i resztek budowlanych, a teren budowy zasypany piaskiem, w miejscach po rozbiórce, do poziomu terenu.

 

Czytaj więcej o: Rozbiórka „DOMU PRZEMYŚLEŃ”

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 4

12 stycznia 2021
Powiększ zdjęcie