Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Najnowsze aktualności

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

Artykuły

ZAPRASZAMY 1 WRZEŚNIA 2019 NA ŚWIĘTO ROLNIKÓW GMINY CZARNOCIN

14 sierpnia 2019
Powiększ zdjęcie

Koło Gospodyń Wiejskich w Budach Szynczyckich oraz Wójt Gminy Czarnocin serdecznie zapraszają 1 września 2019 roku nad zalew w Czarnocinie na

Święto Rolników Gminy Czarnocin.

W programie m.in:

- występy lokalnych zespołów - Ludowej Biesiady z Czarnocin, Dziecięcego Zespołu Koraliki z Czarnocina, Orkiestry Dętej,

- występ kapeli "Spod Dębu"

- występ formacji "Stey by step"

- występ gwiazdy wieczoru zespołu "MEJK"

ponadto: możliwość degustacji regionalnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Czarnocin, atrakcje dla dzieci oraz pokaz laserów.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w załączonym plakacie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Czytaj więcej o: ZAPRASZAMY 1 WRZEŚNIA 2019 NA ŚWIĘTO ROLNIKÓW GMINY CZARNOCIN

24 SIERPNIA 2019 FESTYN "WAKACYJNA FAMILIADA" - SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

8 sierpnia 2019
Powiększ zdjęcie

Kolejne dotacje dla jednostki OSP z terenu gminy Czarnocin

8 sierpnia 2019
Powiększ zdjęcie

Wczoraj (07.08.2019) w Urzędzie Gminy Czarnocin, w obecności Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Zbigniewa Ziemby, Wójta Gminy Czarnocin Romana Miksy, Skarbnik Gminy Krystyny Luli oraz druhów strażaków z Dalkowa  -Jerzego Kwiatkowskiego oraz Grzegorza Banacha, miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie zakupu sprzętu dla jednostki OSP w Dalkowie. Na mocy podpisanej umowy dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dalkowie, za blisko 14 tyś zł., zostanie zakupiony zestaw hydrauliczny do cięcia w ograniczonej przestrzeni.

 

Czytaj więcej o: Kolejne dotacje dla jednostki OSP z terenu gminy Czarnocin

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRAWIDŁOWEGO KORZYSTANIA Z GMINEJ KANALIZACJI SANITARNEJ

6 sierpnia 2019

Wójt Gminy Czarnocin zwraca się z apelem do wszystkich użytkowników korzystających z kanalizacji sanitarnej o prawidłowe i zgodne z umową ich eksploatowanie.

Kanalizacja sanitarna winna służyć do odprowadzania ścieków bytowych z gospodarstw domowych, nie może być traktowana jako śmietnik na odpady.

Dlatego też, zwracam się z apelem do jej użytkowników aby nie wrzucali do kanalizacji:


  • odpadków organicznych (takich jak np. kości, obierki, jabłka, warzywa),
    • pozostałości po kosmetykach, materiałach opatrunkowych i  higienicznych (np. pałeczki, waciki, bandaże, podpaski,  nawilżane chusteczki higieniczne, tampony, wkładki higieniczne, itp.)
    • zużytych mopów, ścierek, szmat, gazet, ręczników papierowych, opakowań foliowych, odzieży,
    • elementów zabawek, zakrętek, kapsli, itp.


Jednocześnie przypominam, iż do kanalizacji sanitarnej nie można wrzucać:
odpadów stałych, żwiru, piasku, popiołu, szkła, tekstyliów, włókien (nawet w stanie rozdrobnionym), artykułów higieny intymnej, drewna, odpadów płynnych nie mieszających się z wodą, sztucznych żywic, lakierów, mas bitumicznych, smół i ich emulsji, mieszanin cementowych itp.

Czytaj więcej o: INFORMACJA DOTYCZĄCA PRAWIDŁOWEGO KORZYSTANIA Z GMINEJ KANALIZACJI SANITARNEJ

Czarnocin z prawem do wszystkich świetlic wiejskich

6 sierpnia 2019
Powiększ zdjęcie

Działania podjęte od początku kadencji 2014-2018 i kontynuowane obecnie w zakresie porządkowania i regulacji stanu własności nieruchomości będących w zarządzie Gminy Czarnocin przynoszą kolejne efekty. 2 sierpnia 2019 Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa oraz Prezes Zarządu Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej „JOGO” Krzysztof Jankowski i Członek Zarządu Zdzisław Lech Pać podpisali akt notarialny na mocy, którego działka o nr 88 o pow. 0,0939 ha, w miejscowości Kalska Wola, została przekazana Gminie Czarnocin w drodze darowizny. Obecnie budynek znajdujący się na działce zaadoptowany jest już na świetlicę wiejską. Mieszkańcy w ramach funduszu sołeckiego uporządkowali teren wokół budynku oraz postawili tam altanę. Jest to ostania świetlica wiejska, której stan prawny został uregulowany na terenie gminy.

Czytaj więcej o: Czarnocin z prawem do wszystkich świetlic wiejskich

V Turniej Sympatyków Orlika w Czarnocinie

6 sierpnia 2019
Powiększ zdjęcie

W niedzielę 28 lipca br. na boisku ORLIK w Czarnocinie odbyły się zawody w piłkę nożną, w których wzięło udział 10 drużyn z województwa łódzkiego. W skład drużyn wchodzili zawodnicy z całej Polski. Drużyna MEJWA TEAM  z Czarnocina, której prezesem jest Rafał Papiewski, a trenerem i zarazem kapitanem  Janusz Szołtysik, okazała się najlepsza w rywalizacji, wygrywając cały turniej.

Zawody odbywają się w Czarnocinie już od pięciu lat, ich organizatorem  jest grupa osób korzystających regularnie z Orlika. Działacze we własnym zakresie organizują symboliczne puchary oraz medale dla zawodników, oraz słodycze dla uczestniczących kibiców i dzieci.

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy spotkali się na biesiadzie przy tradycyjnym grilu. Gratulujemy organizatorom a przede wszystkim zwycięskiej drużynie z Czarnocina.

Czytaj więcej o: V Turniej Sympatyków Orlika w Czarnocinie