Gmina Czarnocin pomaga Ukrainie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Święcenie pokarmów w internacie przy ZSCKU w Czarnocinie

22 kwietnia 2022
Przejdź do - Święcenie pokarmów w internacie przy ZSCKU w Czarnocinie
Zapraszamy wszystkich gości z Ukrainy na uroczyste święcenie pokarmów przez duchownego prawosławnego w sobotę 23.04.2022 roku o godzinie 14:30 do świetlicy internatu ????????????
Po ceremonii zapraszamy na słodki poczęstunek ????????????

Zbiórka darów dla uchodźców przybywających na teren Gminy Czarnocin

18 marca 2022

 

Ulotka informacyjna KGP dot. działań profilaktycznych mających na celu zwrócenie szczególnej uwagi na proceder handlu ludźmi oraz cyberzagrożenia (w tym fake newsy oraz dezinformację)

14 marca 2022

Baza wolontariuszy

10 marca 2022

Szanowni Państwo,

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego tworzy bazę wolontariuszy, którzy chcą zaangażować się w pomoc uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy.
Dzięki niej będziemy mogli szybko pomóc potrzebującym, którzy znajdą się w Łódzkiem. Na stronie www.lodzkie.pl/ukraina znajduje się link do formularza zgłoszeniowego, który wystarczy wypełnić i odesłać.
Prosimy w nim o podstawowe dane, kontakt i rodzaj pomocy jaką wolontariusz może zaoferować. Będziemy wdzięczni za rozpowszechnienie informacji o powstającej bazie, bo tylko tak szybko i sprawnie zbierzemy grono chętnych do pomocy wolontariuszy. Łódzkie Wspiera Ukrainę.

Sztama z Ukrainą — polska młodzież wspiera uczniów z Ukrainy

9 marca 2022
Przejdź do - Sztama z Ukrainą — polska młodzież wspiera uczniów z Ukrainy

Od kiedy rozpoczęła się wojna w Ukrainie, do Polski przybyło ponad milion osób. Wśród nich są setki tysięcy dzieci i nastolatków, którzy najprawdopodobniej będą kontynuować naukę w polskich szkołach. Dla wielu z nich może to być niezwykle stresujące. Będą zastanawiali się, jak zareaguje na nich polska młodzież, lub jak poradzą sobie w innej szkole. Młodzi ludzie chcą pomóc im w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości, dlatego powstała akcja społeczna #SztamazUkrainą. W jej ramach uczestnicy olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii nakręcili film, w którym deklarują swoim ukraińskim rówieśnikom konkretne wsparcie mentalne.

Czytaj więcej o: Sztama z Ukrainą — polska młodzież wspiera uczniów z Ukrainy

ARiMR pomaga Ukrainie

8 marca 2022

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-02-28
Data publikacji:2022-02-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Kamila Ceranka
Liczba odwiedzin:3765