Jesteś tutaj: Start / Informator rolnika


Informator rolnika

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof – nabór wniosków do 24 lutego 2023 r.

24 stycznia 2023
Przejdź do - Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof –  nabór wniosków do 24 lutego 2023 r.

Wójt Gminy Czarnocin zawiadamia o ogłoszonym przez ARiMR naborze wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Czytaj więcej o: Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof – nabór wniosków do 24 lutego 2023 r.

Ptasia Grypa

18 stycznia 2023
Przejdź do - Ptasia Grypa

Szkolenie chemizacyjne

17 stycznia 2023
Przejdź do - Szkolenie chemizacyjne

Szkolenie chemizacyjne 2023

Zniesiono obszar objętym ograniczeniami I (strefa ,,niebieska”) - ASF

7 listopada 2022

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim informuje, iż z dniem 28 października 2022 roku weszło w życie Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2022/2067 z dnia 25 października 2022 r. zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Zmiany dotyczą m.in. zniesienia obszaru objętego ograniczeniami na większości terenów woj. łódzkiego – w tym zniesienie obszaru objętego ograniczeniami I (strefa ,,niebieska”) na terenie całego obszaru powiatu piotrkowskiego i miasta Piotrków Trybunalski.

Rozporządzenie to znosi m.in. obowiązek zgłaszania padnięć trzody chlewnej przez posiadaczy zwierząt Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii, znosi skrócony termin zgłoszeń przemieszczeń świń do ARiMR, który wynosi do tej pory znowu 7 dni, znosi obowiązek badania w kierunku ASF, zniesione zostaną dodatkowe wymagania przy sprzedaży żywych świń poza granice kraju – w tym m.in. obowiązek posiadania planu bezpieczeństwa biologicznego, czy obowiązkowe ogrodzenia ferm świń.

Pomoc finansowa w zakresie wsparcia finansowego rodziny, której zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi

19 października 2022

Pomoc finansowa w zakresie wsparcia finansowego rodziny, której zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi

Obwieszczenie Wójta Gminy Czarnocin

29 września 2022

Wójt Gminy Czarnocin podaje do publicznej wiadomości informacje o terminach rozpoczęcia i zakończenia oraz miejscu polowań zbiorowych na terenie obwodu łowieckiego 193 Koła nr 5 „Gospodarz” w Będkowie na sezon łowiecki 2022/2023

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-26
Data publikacji:2016-01-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Stępień
Liczba odwiedzin:26807