Jesteś tutaj: Start / SZCZEPIENIA COVID-19


SZCZEPIENIA COVID-19

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Mobilny punkt szczepień w Rozprzy

14 czerwca 2021

 

List Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi

14 czerwca 2021

Szanowni Państwo,
Rząd wzywa Was abyście podjęli działania mające na celu przekupienie waszych wyborców, aby zgodzili się przyjąć szczepionkę na Covid-19 (*). Nie musicie zaakceptować tego żądania.
Dając wyróżnienie finansowe dla gmin, które osiągną wysokie wskaźniki wyszczepialności  rząd zachęca Was do udziału w działaniach, które są sprzeczne z podstawowymi zasadami praw obywatelskich i demokracji. Jest to również nielegalne w świetle prawa międzynarodowego.

Niezależnie od przekonań politycznych, nigdy nie jest słuszne stosowanie bodźców finansowych w celu wymuszenia (zdobycia) poparcia tych, którzy mają poglądy sprzeczne z poglądami rządzącej władzy.
Decyzja o tym, czy szczepić, czy nie, musi pozostać całkowicie w rękach tych, na których życie decyzja ta ma bezpośredni wpływ. Stanowisko to musi być bezwzględnie respektowane.
Oferowanie łapówki tym, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, jest agresywną taktyką stosowaną np. przez korporacje w celu uzyskania przewagi na rynku. Społeczności ludzkie nie są po to, by je kupować i sprzedawać.
Niezwykle ważne jest również, aby pamiętać, że jest to eksperymentalna szczepionka, która nie została jeszcze uznana za bezpieczną przez najważniejsze światowe organy ds. bezpieczeństwa, których zadaniem jest nadzorowanie bezpieczeństwa nowych leków i szczepionek. To czyni podwójnie haniebnym fakt, że ludzie byliby zmuszani do ich przyjmowania.  W wielu przypadkach, bez wątpienia, wbrew ich zgody.
(*) Współpraca z samorządami dla najlepszych nagrody
...Ducha zdrowej rywalizacji chcemy także wprowadzić do samorządów. Ale również realnie wesprzeć gminy w realizacji Narodowego Programu Szczepień. Każda gmina otrzyma od rządu od 10 tys. do 40 tys. złotych na organizację lub promocję szczepień. Wielkość kwoty uzależniona będzie od liczby mieszkańców.
Wyróżnimy także te gminy, które osiągną wysokie wskaźniki wyszczepialności. Rząd przekaże:
100 tys. złotych dla pierwszych 500 gmin, które osiągną poziom 75% zaszczepienia swoich mieszkańców,
1 mln złotych dla gmin na terenie każdego z byłych 49 województw, które osiągną najwyższy wskaźnik wyszczepialności mieszkańców,
2 mln złotych dla gminy, która osiągnie najwyższy poziom zaszczepienia w Polsce.
Otrzymanie pieniądze gminy będą mogły przeznaczyć na dowolny cel...
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/loteria-grywalizacja-gmin-i-szczepienia-dla-osob-70-w-domu--kolejne-zachety-do-szczepien-przeciw-covid-19-w-ramach-narodowego-programu-szczepien

"Szczepimy się" - spot informacyjny na temat szczepień

21 kwietnia 2021

Wchodząc w poniższy link znajdziecie Państwo informacje na tema szczepień:

https://www.facebook.com/watch/?v=127264382670181

 

dotyczy szczepień przeciwko grypie osób pow. 75 roku życia

23 marca 2021

Informacja ws. szczepień Pełnomocnika Wojewody łódzkiego ds. szczepień przeciw Covid-19

16 marca 2021

Dane nt. zespołów mobilnych w województwie łódzkim

11 marca 2021

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-02-27
Data publikacji:2021-02-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Bartłomiej Ostalak
Liczba odwiedzin:450