Jesteś tutaj: Start / O Gminie


O Gminie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Gmina Czarnocin ma charakter typowo rolniczy, znaczną część jej powierzchni stanowią użytki rolne – ok. 86%, a z pracy w rolnictwie utrzymuje się blisko 70% ludności. Niemniej jednak na terenie Gminy funkcjonują liczne zakłady produkcyjne i usługowe z różnych branż. Do największych należą m.in.: Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „Milkpol” zajmujące się skupem i przetwórstwem mleka oraz firma „AGRO-Kocięba” zajmująca się produkcją pasz i koncentratów oraz handlem artykułami rolnymi.

Do walorów turystycznych obszaru gminy zaliczyć należy położone przy rzece Wolbórce lasy oraz zbiorniki retencyjne powstałe w jej dolinie, wokół których stworzono teren rekreacyjny, i umożliwia się rozwój budownictwa na działkach budowlanych o powierzchni 900-1000m2 uzbrojonych w niezbędne media.

Ciekawą atrakcję stanowi organizowany corocznie przez miejscową młodzież zrzeszoną w kole Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych rajd „Wiosna w Czarnocinie”. Atrakcyjność Gminy Czarnocin wzbogacają też znajdujące się tutaj zabytki, wśród których występuje szereg obiektów mieszkaniowych, gospodarczych i sakralnych o walorach zabytkowych.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:21433