Dofinansowane ze środków krajowych i WFOŚIGW

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Gmina Czarnocin zrealizowała zadanie pn "Utworzenie punktu dydaktycznego przy ZSP w Czarnocinie" w ramach konkursu WFOŚiGW w Łodzi "Nasze Ekologiczne Pracownie"

30 czerwca 2023
Przejdź do -  Gmina Czarnocin zrealizowała zadanie pn  "Utworzenie punktu dydaktycznego przy ZSP w Czarnocinie"  w ramach konkursu WFOŚiGW w Łodzi "Nasze Ekologiczne Pracownie"

W ramach realizacji zadania wybudowano punkt dydaktyczny przy boisku szkolnym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnocinie pod hasłem „Las wokół nas”. W ramach punktu powstała ścieżka sensoryczna z różnych rodzajów materiałów takich jak: piasek, żwir, otoczaki, kora drzewna, szyszki, plastry drzewa. Centralnym miejscem punktu jest „polana leśna” porośnięta trawą. Dookoła polany przebiega  ścieżka wykonana z drewnianych plastrów drzewa wzdłuż której znajdują się nasadzenia drzew liściastych i iglastych. Między drzewami znajdują się tablice edukacyjne o tematyce leśnej dzięki którym dzieci zdobywają wiedzę o rodzajach grzybów, owocach leśnych, mieszkańcach lasu, funkcjach obszarów leśnych. Przy ścieżce znajduje się gra edukacyjna o tematyce leśnej. W ramach zadania wybudowano również drewnianą altanę o powierzchni 30 m2, wraz ze stołami i ławkami niezbędnymi do prowadzenia zajęć lekcyjnych. Pod altaną wykonano utwardzenie terenu z kostki betonowej.

Koszt budowy punktu dydaktycznego wyniósł: 87 121,27 zł

Zadanie dofinansowane jest ze środków WFOŚIGW w Łodzi w formie dotacji w wysokości: 60 000,00 zł

 

www.wfośigw.lodz.pl                                                 www.zainwestujwekologie.pl

 

"Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Kalska Wola i Biskupia Wola wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w Gminie Czarnocin"

15 czerwca 2023
Przejdź do - "Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Kalska Wola i Biskupia Wola wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w Gminie Czarnocin"

Program Czyste Powietrze na terenie Gminy Czarnocin w liczbach

13 stycznia 2023

SOŁECTWA NA PLUS 2022 w Gminie Czarnocin

30 grudnia 2022

Gmina Czarnocin otrzymała dotację ze środków WFOŚiGW w Łodzi na usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest w 2022 roku.

29 listopada 2022

Maszt w Czarnocinie dzieki akcji #Pod biało - czerwoną#

10 października 2022
Przejdź do - Maszt w Czarnocinie dzieki akcji #Pod biało - czerwoną#

15 września 2022 roku na skwerze przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnocinie zostało dokonane pierwsze wciągnięcie flagi na nowy maszt flagowy zakupiony i zamontowany w ramach projektu #Pod Biało-Czerwoną#. Z tej okazji zaproszeni goście, Wójt, Sekretarz, Skarbnik Gminy, przedstawiciele szkół oraz mieszkańcy Gminy spotkali się na uroczystym pierwszym wciągnięciu flagi państwowej na maszt.

Całość inwestycji została sfinansowana przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej w ramach projektu „Pod Biało-Czerwoną”.

Aby wziąć udział w projekcie należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia wśród mieszkańców gminy. Gmina Czarnocin uzyskała 111% głosów poparcia, Dziękujemy!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-14
Data publikacji:2016-01-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Zielonka
Liczba odwiedzin:13433