Czarnocin z dotacją na rozwój infrastruktury sportowej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 maja 2019

Sejmik Województwa Łódzkiego podjął uchwałę na mocy, której dofinansowanie w 2019 roku w ramach dotacji celowej na realizację zadań z zakresu rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej otrzymają jednostki samorządu terytorialnego województwa łódzkiego. Dotację otrzyma także gmina Czarnocin, która złożyła wniosek na budowę boiska sportowego w Biskupiej Woli.

Całkowita wartość kosztorysowa przedsięwzięcia to, kwota 119 980 zł z czego przyznane dofinansowanie stanowić będzie 80 000zł. W ramach inwestycji powstanie boisko o wymiarach 23 x 40 oraz kort do gry w tenisa o wymiarach 10,97 x 23,76. Na boisku zamontowane zostaną łącznie dwa piłko chwyty oraz tzw. elementy małej infrastruktury kosze na śmieci oraz ławki. Wykonane zostanie również ogrodzenie boiska oraz utwardzony kostką brukową zjazd na boisko z drogi gminnej. Na to zadanie składaliśmy wniosek już w roku ubiegłym niestety w tamtym naborze nie otrzymaliśmy dotacji dlatego tym bardziej cieszy zarówno mnie osobiście jak i mieszkańców sołectwa Biskupia Wola, że w tym roku dzięki wsparciu będziemy mogli stworzyć tak bardzo potrzebny szczególnie dla dzieci i młodzieży teren sportowy -powiedział Wójt Gminy Roman Miksa. Termin wykonania inwestycji zakłada realizację do końca bieżącego roku.

W ramach rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej na terenie gminy planuje się także w najbliższym czasie wykonać place zabaw i rekreacji w Dalkowie oraz Rzepkach. Na te zadania gmina złożyła wnioski w ramach grantów sołeckich do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-05-14
Data publikacji:2019-05-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Justyna Krych
Liczba odwiedzin:215