NOWA FORMA POMOCY Refundacja do 75% kosztów poniesionych na walkę z ASF dla producentów rolnych. Nabór wniosków : 27.08.2018 – 14.09.2018

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 września 2018

Pomoc finansowa o charakterze de minimis w rolnictwie udzielana będzie na refundację do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo rolne, w którym utrzymywane są zwierzęta z gatunku świnie.

 

Pomoc finansowa będzie mogła dotyczyć wydatków poniesionych na:

  • zakup mat dezynfekcyjnych,

Do tych wydatków zaliczyć należy, m. in.: zakup usług montażu, transportu, kosztów przesyłki mat dezynfekcyjnych oraz koszty poniesione na zakup mat ze wszystkimi składowymi niezbędnymi do jej prawidłowego zainstalowania, umocowania itp.

Szerokość wyłożonych mat powinna być nie mniejsza niż szerokość danego wejścia lub wyjścia,
a długość – nie mniejsza niż 1 m.

  • zakup sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych,

W ramach zakupu sprzętu dopuszcza się m. in.: zakup lamp owadobójczych, pułapek, karmników do wykładania trutek, aparatów do dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji, sprężarek służących do rozpylania lub nanoszenia środków (gdy nośnikiem środków jest sprężone powietrze), zakup myjek ciśnieniowych (gdy nośnikiem środków jest woda pod ciśnieniem), pędzli, wałków, pistoletów natryskowych itp. 

 Do kosztów zakupu ww. sprzętu można zakwalifikować równ

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-09-05
Data publikacji:2018-09-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2216