Przekazano doposażenie dla OSP

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 sierpnia 2018

Wczoraj w Strażnicy OSP w Czarnocinie Wójt Gminy Roman Miksa na ręce przedstawicieli   trzech jednostki z terenu gminy przekazał wyposażenie i urządzenia ratownictwa niezbędnego do udzielenia pomocy pokrzywdzonym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa w ramach realizacji zadania z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Wniosek w tej sprawie oraz umowę i procedurę zakupu przeprowadził Urząd Gminy Czarnocin. Dzięki pozyskaniu funduszy Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnocinie otrzymała: torbę ratownictwa medycznego z deską ortopedyczną, szynami Kramera oraz zestawem triage II,  defibrylator, zestaw pokrowców ochronnych na ostre krawędzie, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, bosak dielektyczny a także parawan do osłony miejsca wypadków i zasłaniania ofiar wypadków z taśmą odblaskową i napisem STRAŻ.

Ochotnicza Straż Pożarna w Dalkowie otrzymała: torbę ratownictwa medycznego, z deską ortopedyczną, szynami Kramera oraz zestawem triage II, zestaw pokrowców ochronnych na ostre krawędzie, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, bosak dielektyczny oraz latarki akumulatorowe. Do OSP w Biskupiej Woli trafiła torba ratownictwa medycznego z deską ortopedyczną, szynami Kramera, zestawem triage II  oraz defibrylator z kluczem pediatrycznym. Ogromnie się cieszę, że kolejny sprzęt udało się zakupić dla trzech jednostek z terenu gminy. Jestem pewny, że to wyposażenie ułatwi druhom strażakom udzielanie pomocy poszkodowanym, podniesie ich bezpieczeństwo podczas akcji jak również przyczyni się do poczucia bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Samorząd gminy przywiązuje ogromną wagę do zapewnienia bezpieczeństwa przeciw pożarowego jak również na wypadek innych niebezpiecznych zdarzeń  i dlatego wspiera finansowo oraz organizacyjnie wszystkie jednostki straży na terenie gminy. To wsparcie jest oparte na ogromnym szacunku do pracy jaką wykonują druhowie ochotnicy i jest swego rodzaju podziękowaniem za ich trudną ale jakże piękną służbę na rzecz drugiego człowieka – powiedział Wójt Roman Miksa.

Łączna kwota dofinansowania uzyskana przez Gminę Czarnocin z Ministerstwa Sprawiedliwości na wyżej wymienione wyposażenie to 47 999,96  zł.  

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-08-09
Data publikacji:2018-08-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Justyna Krych
Liczba odwiedzin:286