Umowa na przebudowę sali w Rzepkach podpisana.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 marca 2024

Po wielu miesiącach starań i wytężonej pracy Wójta Gminy Czarnocin Romana Miksy, pracowników Urzędu Gminy, ale również Radnego Piotra Frydrycha i Sołtys Ilony Szymańskiej spełnia się marzenie mieszkańców wsi Rzepki o posiadaniu godnego miejsca do spotkań w swoim sołectwie.

26 marca 2024 można uznać, za jedną z ważniejszych dat dla mieszkańców Rzepek, ponieważ to właśnie tego dnia została podpisana umowa na zadanie pn. ,,Rozbudowa i nadbudowa oraz zmiana sposobu użytkowania budynku OSP na świetlicę wiejską w Rzepkach w Gminie Czarnocin”. Zgodnie z podpisanym dokumentem firma Usługi Remontowo- Budowlane Sylwester Rudecki do 30 października wykona szereg prac polegających m.in. na rozbiórce części budynku od strony północnej, rozbudowie budynku w kierunku wschodnim, odprowadzeniu wód opadowych z połaci dachowych, zagospodarowaniu wód deszczowych, zaopatrzeniu w energię elektryczną z sieci elektroenergetycznej poprzez przebudowę przyłącza napowietrznego, zaopatrzeniu w wodę z sieci wodociągowej, odprowadzeniu ścieków do kanalizacji oraz wykonaniu miejsc parkingowych. Podpisana umowa określiła również wynagrodzenie za realizację zadania, które będzie wynosić 1 969 647,20 zł, a Gmina Czarnocin pozyskała je z Polskiego Ładu.

 Jestem niezmiernie szczęśliwy, że poczynione starania przyniosły efekty i jeszcze w tym roku mieszkańcy wsi Rzepki będą mieli wymarzone miejsce do spotkań. W tym miejscu należą się szczególne podziękowania Radnemu Piotrowi Frydrychowi oraz sołtys Ilonie Szymańskiej, którzy włożyli ogrom pracy oraz zaangażowania, w to, żeby realizacja tej umowy doszła do skutku. Początek tej inwestycji cieszy podwójnie, ponieważ jest to świetlica, która wymagała tak generalnego remontu i potrzeba aż tak ogromnych środków finansowych aby w tym zakresie zaspokoić podstawowe potrzeby mieszkańców. W tym roku przypada 100 lat od utworzenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzepkach a więc będzie to wspaniały prezent z okazji tego jubileuszu - powiedział Wójt Roman Miksa. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2024-03-26
Data publikacji:2024-03-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Kamila Ceranka
Liczba odwiedzin:260