Gminna Biblioteka Publiczna

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnocinie powstała w 1948r. i mieściła się w Urzędzie Gminy, potem w lokalach osób prywatnych, a od 1983 r. usytuowana jest w pomieszczeniu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnocinie. Obecnie biblioteka stała się samorządną instytucją upowszechniania kultury i została wpisana do rejestru placówek kultury Gminy Czarnocin, według stanu z dnia 30 lipca 2014 r. biblioteka posiada 15 713 woluminów. W bibliotece są także czasopisma i prasa codzienna.

Artykuły

Warsztaty z decoupage

14 listopada 2018
Przejdź do - Warsztaty z decoupage

Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnocinie zaprasza na warsztaty z decoupage.

Szczegóły na plakacie

Kwiaty z bibuły

17 lipca 2018
Przejdź do - Kwiaty z bibuły

W dniu 11.07.2018 r. (środa) Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnocinie zorganizowała w Świetlicy w Bieżywodach warsztaty pod hasłem „Kwiaty z bibuły”, które poprowadziła Członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Pani Agnieszka Radomska. Zajęcia skierowane były do różnych grup wiekowych, w związku z czym uczestnikami byli zarówno dzieci i młodzież, jak i rodzice oraz dziadkowie. Spotkanie to służyło nie tylko budowaniu relacji międzypokoleniowych, ale również pozwoliło kultywować twórczość ludową i w ten sposób ocalić ją od zapomnienia.  Zarówno organizator jak i uczestnicy składają podziękowania prowadzącej Twórczyni Ludowej za poświęcony czas  i bezinteresowne podzielenie się tajnikami rękodzieła.

Tydzień Bibliotek w Gminie Czarnocin

15 maja 2018
Przejdź do - Tydzień Bibliotek w Gminie Czarnocin

8 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnocinie rozpoczęła obchody XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018 r., który upłynął pod hasłem "DO(WOLNOŚĆ) CZYTANIA" i zakończył się 15 maja. Miał on na celu promocję czytelnictwa i bibliotek. Tegoroczna oferta adresowana była do wszystkich grup odbiorców.

Czytaj więcej o: Tydzień Bibliotek w Gminie Czarnocin

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2018 r

10 maja 2018
Przejdź do - Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2018 r

8 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnocinie rozpoczęła obchody XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018 r., który będzie upływał pod hasłem "DO(WOLNOŚĆ) CZYTANIA" i zakończy się 15 maja. Ma on na celu promocję czytelnictwa i bibliotek, w związku z czym nasza biblioteka proponuje swoim czytelnikom udział w wielu ciekawych wydarzeniach. Tegoroczna oferta adresowana jest do wszystkich grup odbiorców.

Świętowanie rozpoczęliśmy od  najmłodszych: gościliśmy bowiem w bibliotece przedszkolaków w wieku 3-4 lat oraz uczniów klasy ,,0’’. Zapoznaliśmy ich z zasadami funkcjonowania instytucji, a następnie zaprosiliśmy do wysłuchania bajki o "Franku-Bałaganku", którą przeczytała bibliotekarka. Następnie mali goście udali się w asyście Dyrektor Biblioteki na spotkanie z miejscowym pszczelarzem – Panem Edwardem Drożdżem, który opowiedział im o pszczołach i miodzie. Poza tym oprowadził po regionalnej izbie pamięci oraz omówił znajdujące się tam eksponaty.

Podobne spotkanie z pozostałymi przedszkolakami odbędzie się w piątek- 11 maja.

Dla starszych czytelników mamy długo wyczekiwane nowości książkowe. Coś ciekawego znajdą na pewno miłośnicy takich autorów jak A. Lingas-Łoniewska, K. Michalak, K. Bonda czy R. Mróz.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki!!!

Życzenia Wielkanocne

30 marca 2018
Przejdź do - Życzenia Wielkanocne

Wszystkim czytelnikom życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"!

Dyrektor i Bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnocinie.

Podsumowanie roku czytelniczego

30 marca 2018
Przejdź do - Podsumowanie roku czytelniczego

W 2017 roku z Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnocinie skorzystało 358 czytelników, którzy mieli do dyspozycji 15.502 książek oraz ok 10 różnych czasopism miesięcznie.

Księgozbiór powiększył się o 248 pozycji książkowych, z czego 97 pozycji zakupiono w kwocie 3.300,00 zł w ramach pozyskanej dotacji z Programu Biblioteki Narodowej ,,Zakup nowości wydawniczych dla Bibliotek’’. Część książek otrzymaliśmy w darze od czytelników, za co bardzo dziękujemy!

Spośród naszych najaktywniejszych czytelników w różnych grupach wiekowych chcielibyśmy nagrodzić milusińskich w wieku od 6 do 13 lat. W tym przedziale wyróżnili się:

 

 1. Salicka Zofia
 2. Adamska Patrycja
 3. Smuklerz Małgorzata
 4. Król Przemysław
 5. Duda Roksana
 6. Woźniak Julia
 7. Gruszczyńska Aleksandra
 8. Majda Mateusz
 9. Majda Kacper
 10. Salicki Krzysztof
 11. Szymańska Julia
 12. Niedźwiedzka Zuzanna
 13. Cieplucha Zuzanna
 14. Trela Nikola
 15. Majda Bartosz
 16. Małgorzaciak Patrycja
 17. Kąkol Mateusz
 18. Kosiorek Piotr
 19. Kozub Klaudia

 

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do biblioteki po odbiór nagród.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-11-24
Data publikacji:2015-11-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Zielonka
Liczba odwiedzin:5474