Jesteś tutaj: Start / Aktualności


Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

IV Trzeciomajowy Zlot Rowerowy

24 kwietnia 2018
Przejdź do - IV Trzeciomajowy Zlot Rowerowy

Serdecznie zapraszamy na IV Trzeciomajowy Zlot Rowerowy w Woli Kutowej który odbdzie sie 3 Maja 2018 roku.

Szczegóły oraz regulamin w załacznikach.

Ruszyły inwestycje.

24 kwietnia 2018
Przejdź do - Ruszyły inwestycje.

Dzięki sprzyjającej pogodzie Gmina Czarnocin rozpoczęła już realizację inwestycji zaplanowanych do realizacji w bieżącym roku. W chwili obecnej trwa budowa ogrodzenia terenu działki OSP Tychów i jednocześnie prowadzony jest również remont sali  realizowany wspólnie przez samorząd gminny i mieszkańców sołectwa, którzy część remontów wykonują we własnym zakresie. Wszystkie prace w zakresie ogrodzenia i uporządkowania terenu, budowy tarasu, remontu kuchni, wymiany drzwi wejściowych i okien, budowa schodów wejściowych oraz malowanie wewnętrzne i zewnętrzne sali muszą zakończyć się do końca maja br. ponieważ na 9 czerwca są przewidziane obchody 100-lecia powstania tutejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Niebawem rozpocznie się również budowa ogrodzenia przy sali OSP w miejscowości Rzepki realizowana w ramach funduszu sołeckiego. Kwota funduszu sołeckiego w całej gminie Czarnocin przewidziana w budżecie na rok 2018 to 262 610,00 zł. W ramach tej kwoty mieszkańcy poszczególnych sołectw zdecydowali o realizacji aż 41 zadań, z których  większość dotyczy remontu i wyposażenia poszczególnych świetlic. Niebawem ruszy również budowa miejsc rekreacji i siłowni zewnętrznych w miejscowości Dalków i  Czarnocin ul. Poniatowskiego. Przetarg w tej sprawie został już rozstrzygnięty na kwotę 143 758 zł a umowa z wykonawcą zostanie podpisana do końca kwietnia. Termin realizacji jest przewidziany do połowy czerwca, tak aby w okresie wakacyjnym można było korzystać i wypoczywać w tych miejscach.

Stop dzikim wysypiskom.

24 kwietnia 2018

W ubiegłym tygodniu doszło do podpalenia śmieci na dzikim wysypisku w gminie Czarnocin przy drodze biegnącej z Rzepek do Szynczyc. Pożar był na tyle groźny, że konieczna była interwencja druhów strażaków z jednostki w Czarnocinie i Biskupiej Woli. Pomimo wprowadzenia 1 lipca 2013 roku ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nazywanej potocznie „śmieciową” i obowiązku posiadania koszy na śmieci i płacenia stałej opłaty proceder wywożenia śmieci do lasów, wyrzucania w przydrożnych rowach trwa dalej - mówi Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa. Ile śmieci nie trafia do koszy widać szczególnie wiosną po zakończaniu zimy. Informację o wywozie śmieci w miejsce, w którym doszło do pożaru powzięliśmy już jakiś czas temu i czynności dochodzeniowe w tej sprawie prowadzi już Komenda Policji z Wolborza. Wspólnie z policją podjęliśmy decyzję o walce z takimi zachowaniami poprzez większe patrole i czynności kontrolne, zamontowanie ukrytych kamer w miejscach, w których to zjawisko występuje najczęściej oraz inne działania. W walkę z wyrzucaniem śmieci w miejscach niedozwolonych swoją współpracę zadeklarowali również sołtysi z terenu gminy, którzy spotkali się ostatnio z wójtem Romanem Miksą. Zgodnie z art 162 kodeksu wykroczeń za wyrzucanie śmieci do lasu grozi grzywna  do 5000  złotych lub nawet areszt do 30 dni.

CZŁOWIEK ROKU 2017 z gminy CZARNOCIN

24 kwietnia 2018
Przejdź do - CZŁOWIEK ROKU 2017 z gminy CZARNOCIN

 Andrzej Wiliński właściciel firmy „Wilińscy” z siedzibą w Dalkowie, gmina Czarnocin uzyskał tytuł Człowieka Roku 2017 Województwa Łódzkiego w kategorii Biznes w plebiscycie Dziennika Łódzkiego i Ekspresu Ilustrowanego.

Spółka Wilińscy powstała w 1992 roku. Początkowo zajmowała się produkcją garniturów. Stopniowo, zdobywając doświadczenie i wprowadzając coraz to lepszą markę rozszerzyła bazę klientów i zyskała wiernych odbiorców. Dziś marka Wiliński to najwyższej jakości elementy eleganckiej mody męskiej tj. garnitury, marynarki, kurtki, płaszcze, koszule oraz dodatki.

W minionym tygodniu, w związku z uzyskanym tytułem,  gratulacje  w imieniu swoim oraz całego samorządu Gminy Czarnocin na ręce prezesa firmy Pana Andrzeja Wilińskiego złożył Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa, życząc wielu dalszych sukcesów w rozwoju firmy, umacniania marki oraz realizacji wszystkich życiowych planów. Firma „Wilińscy” to stabilne przedsiębiorstwo dające zatrudnienie dla mieszkańców oraz mające bezpośredni wpływ na rozwój gminy Czarnocin. Aktywnie wspiera również, w różny sposób, lokalną społeczność  oraz współpracuje z Gminą Czarnocin przy realizacji wielu imprez kulturalnych i innych inicjatyw, za co korzystając z okazji bardzo dziękuję – powiedział Wójt Gminy Czarnocin. 

100 drzew na 100 lat Niepodległości

18 kwietnia 2018
Przejdź do - 100 drzew na 100 lat Niepodległości

Obchodzona w 2018 roku 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości inspiruje wiele stowarzyszeń do podkreślenia w szczególny sposób tej daty i organizacji różnych wydarzeń.

W niedzielę 8 kwietnia Gminne Koło Pszczelarzy z Czarnocina zorganizowało pod kościołem NMP w Czarnocinie akcję pn. 100 drzew na 100 lat Niepodległości. Koło pragnie, aby w 2018 roku nasadzonych zostało sto drzew miododajnych  dla uczczenia 100. rocznicy Polski Niepodległej, ale także dla podkreślenia roli pszczół w produkcji zdrowej żywności jaką jest miód, jak i również rolę pszczół w zapylaniu roślin. „Bez pszczół większość roślin owadopylnych nie wydałaby nasion i owoców, a opóźniona tegoroczna wiosna nie rokuje na wysokie zbiory miodu – podkreśla sekretarz Gminnego Koła Pszczelarzy w Czarnocinie Pan Edward Dróżdż i zachęca do nasadzania drzewek.

Czytaj więcej o: 100 drzew na 100 lat Niepodległości

Kolejne działki stają się własnością Gminy Czarnocin.

18 kwietnia 2018
Przejdź do - Kolejne działki stają się własnością Gminy Czarnocin.

Działania podjęte od początku kadencji 2014-2018 w zakresie porządkowania i regulacji stanu własności nieruchomości będących w zarządzie Gminy Czarnocin przynoszą coraz większe efekty. Już 16 działek oraz dróg uzyskało prawidłowy stan prawny stając się własnością Gminy Czarnocin  lub Ochotniczych Straży Pożarnych. Obecnie wszystkie działki na, których znajdują się świetlice i sale OSP mają uregulowany stan własności. Dzięki współdziałaniu poszczególnych zarządów jednostek oraz Urzędu Gminy zostały uregulowane działki w Woli Kutowej, Zamościu, Czarnocinie, Tychowie, Rzepkach, Dalkowie i na ukończeniu są prace w Kalskiej Woli. Sukcesem zakończyły się działania w celu odzyskania własności działki w centrum Czarnocina, o powierzchni 0,85 h, na której znajduje się obecnie pawilon handlowy i jest już projektowany Gminny Dom Kultury, oraz działki  na której znajduje się Urząd Gminy.

Czytaj więcej o: Kolejne działki stają się własnością Gminy Czarnocin.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:52794