Jesteś tutaj: Start / Aktualności


Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dzień Mamy w Gminie Czarnocin

24 maja 2017
Przejdź do - Dzień Mamy w Gminie Czarnocin

Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa w minioną niedzielę, dla wszystkich mam z terenu Gminy zorganizował koncert z okazji Dnia Matki. Tego rodzaju święto odbyło się już po raz trzeci w Gminie Czarnocin, a koncerty corocznie odbywają się w parafialnym kościele. Atmosfera świątyni dodaje uroczystej aury oraz powagi takiemu wydarzeniu. W tegorocznym koncercie wystąpiła grupa All Rounders. Zespół zagrał w czteroosobowym składzie: skrzypce, akordeon kontrabas oraz wokal, prezentując zebranej publiczności utwory mówiące o miłości matki do dziecka.

Czytaj więcej o: Dzień Mamy w Gminie Czarnocin

Wyróżnienie dla Orkiestry Dętej z Czarnocina

15 maja 2017
Przejdź do - Wyróżnienie dla Orkiestry Dętej z Czarnocina

Orkiestra Dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnocinie uczestniczyła w I Regionalnym Przeglądzie Amatorskich Orkiestr Dętych w Woli Krzysztoporskiej. Była to jedna z najmłodszych wiekiem i doświadczeniem orkiestr biorących udział w przeglądzie. Uczestnicy mieli do przygotowania 3 utwory, a czas prezentacji nie mógł przekroczyć 15 minut.

Czytaj więcej o: Wyróżnienie dla Orkiestry Dętej z Czarnocina

Bezpieczniej w Gminie Czarnocin

12 maja 2017
Przejdź do - Bezpieczniej w Gminie Czarnocin

Obecna kadencja samorządowa w Gminie Czarnocin upływa pod znakiem modernizacji dróg gminnych i powiatowych przebiegających na terenie gminy. W roku 2015 zrealizowano inwestycję na drodze gminnej w miejscowości Tychów o długości 2869mb. Zakres prac przewidywał poszerzenie nawierzchni, utwardzenie poboczy i nową nawierzchnię, wymianę przepustów oraz czyszczenie i regulację rowów.

Czytaj więcej o: Bezpieczniej w Gminie Czarnocin

Ruszamy z naborami ! BUD-UJ RAZEM

12 maja 2017
Przejdź do - Ruszamy z naborami ! BUD-UJ RAZEM

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż 25 maja 2017 r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM” rozpoczyna pierwsze nabory wniosków w nowym okresie programowania PROW 2014-2020.

Ogłoszenia o naborach można znaleźć na naszej stronie www.buduj.eu w zakładce „Nabory”. Ogłoszone nabory dotyczą:

Czytaj więcej o: Ruszamy z naborami ! BUD-UJ RAZEM

III Trzeciomajowy Zlot Rowerowy w Woli Kutowej

10 maja 2017
Przejdź do - III Trzeciomajowy Zlot Rowerowy w Woli Kutowej

Mieszkańcy sołectwa Wola Kutowa w ramach realizacji Zadania publicznego z zakresu wspierania kultury, sztuki, ochrony dóbr i dziedzictwa kulturowego ze środków pochodzących z budżetu Gminy Czarnocin zrealizowali zadanie pn. „III Trzeciomajowy Zlot Rowerowy – organizacja rajdu rowerowego oraz festynu integracyjnego na terenie Gminy Czarnocin”.

Czytaj więcej o: III Trzeciomajowy Zlot Rowerowy w Woli Kutowej

Ludowa Biesiada z Czarnocina istnieje już 15 lat

26 kwietnia 2017
Przejdź do - Ludowa Biesiada z Czarnocina istnieje już 15 lat

Dokładnie 22 kwietnia 2002 roku powołany do życia został Zespół Ludowa Biesiada z Czarnocina. Grupa powstała z inicjatywy Gminnej Rady Kobiet,  której wówczas przewodniczyła śp. Grażyna Pytel. Głównym animatorem Zespołu została Pani Barbara Sabat ówczesna Sekretarz Gminy. W skład Zespołu weszli mieszkańcy Gminy Czarnocin, którzy kochają muzykę ludową i nie wstydzą się dzielić tą radością z innymi. Przez 15 lat swojej działalności Zespół godnie reprezentuje Gminę Czarnocin na wielu scenach w kraju, a nawet za granicą. Za największe osiągnięcia uznać można zdobycie I miejsca w XXVII Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie i zdobycie „Złotego Jelonka” oraz otrzymanie Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2011 roku.

Czytaj więcej o: Ludowa Biesiada z Czarnocina istnieje już 15 lat

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:26300