Jesteś tutaj: Start / Aktualności


Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

PAMIĄTKOWA TABLICA płk. JANUSZ ZYGMUNTA JAGRYMA MALESZEWSKIEGO KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI – SYNA ZIEMI CZARNOCIŃSKIEJ

20 czerwca 2018
Przejdź do - PAMIĄTKOWA TABLICA  płk. JANUSZ ZYGMUNTA JAGRYMA MALESZEWSKIEGO KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI – SYNA ZIEMI CZARNOCIŃSKIEJ

W piątek 15 czerwca 2018 mieszkańcy Gminy Czarnocin z dumą świętowali uroczystość upamiętnienia osoby płk. Janusza Zygmunta Jagryma Maleszewskiego. Urodził się 1 maja 1879r. w rodzinie ziemańskiej jako syn Hilarego, byłego powstańca styczniowego, dzierżawcy majątku Czarnocin, i Marii z Krasnodębskich.

Czytaj więcej o: PAMIĄTKOWA TABLICA płk. JANUSZ ZYGMUNTA JAGRYMA MALESZEWSKIEGO KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI – SYNA ZIEMI CZARNOCIŃSKIEJ

Podziękowania dla Kierownictwa Urzędu Gminy na czele z Panem Wójtem Romanem Miksą oraz pracowników

13 czerwca 2018
Przejdź do - Podziękowania dla Kierownictwa Urzędu Gminy na czele z Panem Wójtem Romanem Miksą oraz pracowników

Dziękujemy za owocną współpracę i podejmowane działania w realizacji prac remontowych. Dzięki Państwa wsparciu, zaangażowaniu i środkach finansowych wspólnie z naszymi mieszkańcami i strażakami udało się zrealizować
i osiągnąć główny cel jakim jest rozwój i piękno sołectwa.

Życzymy wszystkiego najlepszego, pomyślności, spełnienia marzeń, zdrowia, samych sukcesów w pracy oraz życiu osobistym.

Aby zaangażowanie i trudna praca samorządowa była zawsze pomyślna i doceniana.

 

 

Z wyrazami szacunki Sołtys i Mieszkańcy Tychowa

100-lecie OSP i sztandar dla jednostki w TYCHOWIE

13 czerwca 2018
Przejdź do - 100-lecie OSP i sztandar dla jednostki w TYCHOWIE

Ochotnicza Straż Pożarna w Tychowie działa już od stu lat. Uroczyste obchody setnej rocznicy powołania OSP odbyły się w sobotę 9 czerwca na placu przy jednostce.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, delegacje i poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych OSP z Gminy Czarnocin oraz przedstawiciele instytucji i przedsiębiorstw wspierających i współdziałających z Tychowską OSP.

Czytaj więcej o: 100-lecie OSP i sztandar dla jednostki w TYCHOWIE

Dzień Reymonta z udziałem „Koralików”

13 czerwca 2018
Przejdź do - Dzień Reymonta z udziałem „Koralików”

W dniu 10.06.2018 r. Dziecięcy Zespół KORALIKI wziął udział w obchodach XXI edycji Ogólnopolskiej Imprezy Artystycznej „Dzień Reymonta”. Impreza rozpoczęła się  występami przy „Kufrze Reymona” na ul. Piotrkowskiej w Łodzi, a następnie barwnym i głośnym korowodem przeniosła się na Dworzec Fabryczny, skąd uczestnicy odjechali dedykowanym pociągiem do Lipiec Reymontowskich. Rozśpiewane Koraliki zwracały na siebie uwagę i wzbudzały sympatię otoczenia. Mimo zmęczenia wywołanego upałem wszyscy wrócili zadowoleni i zmotywowani do kolejnych wystąpień.

75 rocznica wysadzenia mostu pod Czarnocinem

13 czerwca 2018
Przejdź do - 75 rocznica wysadzenia mostu pod Czarnocinem

6 czerwca przypadła 75 rocznica upamiętniająca próbę wysadzenia mostu na rzece Wolbórce. Tego dnia Wójt Gminy Czarnocin wraz z przybyłymi gośćmi złożył kwiaty i zapalił znicze pod obeliskiem upamiętniającym to wydarzenie. W obchodach udział wzięli Stowarzyszenie Szarych Szeregów (oddział Radomsko) które reprezentowali Panowie: Moderski Jędrzej, Ciesielski Michał, Półrola Zbigniew oraz uczniowie szkół z terenu Gminy Czarnocin a także delegacja uczniów ze Szkoły w Będkowie na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Będków Andrzejem Legiezińskim. Pomnik powstał na znak pamięci wydarzeń 6 czerwca 1943 roku, kiedy to oddział warszawskich Grup Szturmowych Szarych Szeregów, dowodzony przez ppor. hm. Tadeusza Zawadzkiego pseudonim „Zośka”, przeprowadził akcję, której celem było wysadzenie mostu w okolicach stacji kolejowej w Czarnocinie. W efekcie most został uszkodzony na wiele dni. W akcji tej poległo trzech członków oddziału, a ku ich chwale ustawiony został ten oto kamień.

Nowe siłownie plenerowe w Gminie Czarnocin

12 czerwca 2018
Przejdź do - Nowe siłownie plenerowe w Gminie Czarnocin

Mieszkańcy Gminy Czarnocin pokochali plenerowe siłownie, w 2018 roku do istniejących już przestrzeni zagospodarowanych do uprawiania ćwiczeń na świeżym powietrzu dołączą nowe siłownie. Przyrządy treningowe zainstalowane zostaną w Dalkowie przy Stowarzyszeniu Czarnocińskie Centrum Pomocy oraz w centrum Czarnocina przy Ośrodku Zdrowia. W Dalkowie będzie można korzystać z 6 urządzeń do ćwiczeń natomiast w Czarnocinie będzie ich 7. Do ćwiczeń przeznaczone będą  m.in. na: orbitrek, wioślarz, wahadło i twister, rower, drabinka i podciąg nóg oraz biegacz. W ramach inwestycji  zostanie utwardzony teren, staną ławeczki oraz powstanie strefa dla dzieci: piaskownica i huśtawki. Siłownie plenerowe znajdują się już w m. Czarnocin (ul. Tuszyńska) oraz w m. Szynczyce i cieszą się dużą popularnością.  Mamy nadzieje, że również te przyczynia się do poprawy kondycji mieszkańców oraz do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zadanie realizowane jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, pn. Budowa ogólnodostępnej niekomercyjnej  infrastruktury rekreacyjnej na terenie Gminy Czarnocin  w m. Czarnocin i Dalków. Całkowity koszt zadania wynosi 143 758,65, natomiast uzyskane dofinansowanie wyniesie 75 422,00 zł.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:58446