Jesteś tutaj: Start / Aktualności


Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Rocznica Powstania Warszawskiego – zawyją syreny alarmowe

21 lipca 2017
Przejdź do - Rocznica Powstania Warszawskiego – zawyją syreny alarmowe

Jak co roku 1 sierpnia odbędzie się test sprawności syren alarmowych. To wydarzenie tradycyjnie związane jest z obchodami rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

W związku z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, informujemy mieszkańców gminy Czarnocin o uruchomieniu dnia 1 sierpnia 2017 r. syren alarmowych.

O godzinie 17.00 usłyszycie Państwo sygnał ciągły (głośnej syreny) trwający 1 minutę

WALCZYLI O PUCHAR WÓJTA GMINY CZARNOCIN

20 lipca 2017
Przejdź do - WALCZYLI O PUCHAR WÓJTA GMINY CZARNOCIN

W minioną niedzielę mieszkańcy sołectwa Dalków przy współpracy z Wójtem Romanem Miksą zorganizowali rozgrywki w piłkę nożną o Puchar Wójta Gminy. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn z terenu Gminy Czarnocin oraz 4 drużyny dziecięce. Mimo przyjaznej atmosfery z czasem zbliżania się do finałowego meczu walka o tytuł najlepszej drużyny nabierała rozpędu. Gospodarze rozgrywek wytrwale bronili swej bramki nie pozwalając przeciwnikom zdobyć gola, aż do meczu finałowego w którym to naprzeciw siebie stanęła drużyna z Dalkowa i połączone siły mieszkańców Tychowa i Biskupiej Woli.

Czytaj więcej o: WALCZYLI O PUCHAR WÓJTA GMINY CZARNOCIN

ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W GMINIE CZARNOCIN

12 lipca 2017
Przejdź do - ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W GMINIE CZARNOCIN

W miniona niedzielę Wójt Gminy Czarnocin przy współpracy z Zarządem Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czarnocinie zorganizowali Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. O tytuł najlepszej drużyny i możliwość reprezentowania Gminy Czarnocin na zawodach powiatowych walczyło dziewięć drużyn dorosłych oraz dwie drużyny młodzieżowe.
Zmagania o tytuł najlepszej drużyny OSP, rozpoczęły się we wczesnych godzinach popołudniowych, plac przy stadionie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnocinie szybko zapełnił się wozami strażackimi, którymi przyjechały drużyny strażackie.

Czytaj więcej o: ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W GMINIE CZARNOCIN

WÓJT PODPISAŁ UMOWĘ NA ZAKUP CIĄGNIKA

6 lipca 2017
Przejdź do - WÓJT PODPISAŁ UMOWĘ NA ZAKUP CIĄGNIKA


Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przyznał Gminie Czarnocin dofinansowanie w formie pożyczki, na realizację zadania pn.: „Zakup ciągnika wraz z osprzętem do wykonywania prac konserwacyjnych na sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Gminie Czarnocin”. Wysokość dofinansowania to 285.000,00 zł.

Czytaj więcej o: WÓJT PODPISAŁ UMOWĘ NA ZAKUP CIĄGNIKA

W Czarnocinie drogi budują…

3 lipca 2017
Przejdź do - W Czarnocinie drogi budują…

Nie jest tajemnicą, iż lepsza infrastruktura drogowa przyczynia się do rozwoju gospodarczego całej miejscowości i z takiego założenia wyszedł również Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa, przeznaczając na budowę dróg znaczną część budżetu roku 2016. Obecnie trwają prace na drodze powiatowej nr 2923E, którą Gmina Czarnocin przejęła w zarząd na mocy porozumienia z Powiatem Piotrkowskim. Realizując to zadanie gmina, sięgnęła równocześnie po wsparcie ze środków unijnych oraz współpracuje w tym zakresie z Zarządem Powiatu Piotrkowskiego. Inwestycja pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2923E Bukowiec-Brójce-Dalków-Czarnocin-Biskupia Wola na odcinku od km 10+545 do km 17+245”  współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 a wkład własny pochodzi w równych częściach z budżetu gminy i powiatu piotrkowskiego. Całkowita wartość inwestycji to około 3,5 mln złotych.

Czytaj więcej o: W Czarnocinie drogi budują…

Gimnazjaliści zatańczyli poloneza

3 lipca 2017
Przejdź do - Gimnazjaliści zatańczyli poloneza

23 czerwca był ostatnim dniem który Gimnazjaliści spędzili w murach Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Czarnocinie. Na uroczyste zakończenie roku szkolnego zaproszeni zostali: Wójt Gminy Roman Miksa, Przewodnicząca Rady Rodziców Monika Feltynowska oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy związani ze szkołą. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od Poloneza, który przygotowali absolwenci szkoły. Oni również w pierwszej kolejności otrzymali nagrody i wyróżnienia za wyniki w nauce.

Czytaj więcej o: Gimnazjaliści zatańczyli poloneza

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:29070