Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.Aktualności

Artykuły

Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

1 marca 2019
Przejdź do - Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

Wczoraj (28.02.2019) dokonano oficjalnego otwarcia targowiska „Mój rynek” w Czarnocinie. Będzie ono czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 15.00, ale główny dzień targowy ustalony został na sobotę.

Symbolicznego przecięcia wstęgi otwierającej targowisko dokonali: Gospodarz Gminy Czarnocin Roman Miksa, a także Poseł na Sejm RP Robert Telus, Poseł na Sejm RP  Grzegorz  Lorek, W-ce marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Wojciechowski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz Przewodniczący Rady Gminy Czarnocin Andrzej Krajewski. Poświęcenia targowiska dokonał proboszcz parafii ks. Kan. Bogdan Jeleń.

Czytaj więcej o: Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

Zaproszenie

12 grudnia 2018

W najbliższy czwartek, 13 grudnia 2018 r. o godz. 10.00, w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego zs. W Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Tryb., ul. Kasztelańska 9 odbędzie się szkolenie „Koła Gospodyń Wiejskich pod nadzorem ARiMR”, które przeprowadzą pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Piotrkowie Tryb.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby

Zapraszamy na V Trzeciomajowy zlot rowerowy w Woli Kutowej

23 kwietnia 2019
Przejdź do - Zapraszamy na V Trzeciomajowy zlot rowerowy w Woli Kutowej

Remont drogi Czarnocin -Tuszyn

23 kwietnia 2019
Przejdź do - Remont drogi Czarnocin -Tuszyn

Jest decyzja w sprawie modernizacji drogi powiatowej 2900E Czarnocin - Tuszyn. Samorząd Gminy Czarnocin oraz Powiatu Piotrkowskiego podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia inwestycji na w/w drodze. W pierwszym etapie zostanie wykonana dokumentacja projektowo – kosztorysowa, która pozwoli określić zakres inwestycji oraz oszacować wstępna koszty zadania. Po wspólnych uzgodnieniach Wójta Gminy Romana Miksy oraz Starosty Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka założono poszerzenie jezdni do 6 metrów, na niektórych odcinkach gruntowny remont i wymianę podbudowy oraz budowę pasa rowerowo-pieszego na całej długości odcinka. Realizacja tej inwestycji jest bardzo konieczna i długo oczekiwana przez mieszkańców. Droga ta jest patrząc w skali gminy jednym z najbardziej wyeksploatowanych odcinków a jednocześnie jednym z bardziej obciążonych i ważnych dla funkcjonowania i rozwoju naszej gminy – powiedział Wójt Roman Miksa. Mam nadzieję, że rozpoczęcie w tym roku działań projektowych pozwoli na realizację tego zadania w kolejnych latach.

W piłkę siatkową o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Czarnocin

23 kwietnia 2019
Przejdź do - W piłkę siatkową o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Czarnocin

W minioną niedzielę 14 kwietnia 2019 r. w Czarnocinie odbył się I w historii gminy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet. Patronat nad rozgrywkami objął Przewodniczący Rady Gminy Czarnocin Andrzej Krajewski, a gospodarzem i organizatorem był Klub Sportowy LIBERO Czarnocin. Na turniej przyjechały zaproszone drużyny: Czarni Szczerców, Akademia Piłki Siatkowej z Opoczna oraz Żelazny Opoczno

Czytaj więcej o: W piłkę siatkową o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Czarnocin

Nowi sołtysi Gminy Czarnocin

16 kwietnia 2019
Przejdź do - Nowi sołtysi Gminy Czarnocin

Zakończyły się zebrania wyborcze we wszystkich sołectwach gminy Czarnocin, podczas których mieszkańcy mieli możliwość wysłuchania sprawozdań z działalności  Sołtysa i Rady Sołeckiej za miniony okres, oraz dokonania wyboru sołtysów na nową pięcioletnią kadencję. W pięciu sołectwach nastąpiły zmiany tj. Biskupiej Woli, Dalkowie, Kalskiej Woli, Szynczycach oraz Zawodziu.

Czytaj więcej o: Nowi sołtysi Gminy Czarnocin

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:103983