Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.Aktualności

Artykuły

Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

1 marca 2019
Przejdź do - Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

Wczoraj (28.02.2019) dokonano oficjalnego otwarcia targowiska „Mój rynek” w Czarnocinie. Będzie ono czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 15.00, ale główny dzień targowy ustalony został na sobotę.

Symbolicznego przecięcia wstęgi otwierającej targowisko dokonali: Gospodarz Gminy Czarnocin Roman Miksa, a także Poseł na Sejm RP Robert Telus, Poseł na Sejm RP  Grzegorz  Lorek, W-ce marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Wojciechowski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz Przewodniczący Rady Gminy Czarnocin Andrzej Krajewski. Poświęcenia targowiska dokonał proboszcz parafii ks. Kan. Bogdan Jeleń.

Czytaj więcej o: Targowisko gminne „Mój rynek” w Czarnocinie zostało oficjalnie otwarte.

Nabór 2019 Agroenergia

16 lipca 2019

Informacja  - wyłącznie dla rolników indywidualnych

Nabór 2019 Agroenergia

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Agroenergia”.

Nowe źródła ciepła i energii elektrycznej (w tym OZE) wraz z magazynami energii, zmniejszenie zużycia surowców pierwotnych, przedsięwzięcia mające na celu poprawę efektywności energetycznej – na takie projekty rolnicy indywidualni będą mogli otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Terminy i sposób składania wniosków

Wnioski należy składać w terminie od 08.07.2019 r. – 20.12.2019 r. lub do wyczerpania alokacji środków.

Przewidziano dwie formy dofinansowania.

Na dotacje dla rolników indywidualnych zarezerwowano 80 mln zł, ale jedna dotacja wyniesie maksymalnie 800 tys. zł.

 

Czytaj więcej o: Nabór 2019 Agroenergia

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

22 listopada 2019
Przejdź do - Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Informacja - 24 grudnia (WIGILIA) - urzędy nieczynne

19 listopada 2019

INFORMACJA

Informujemy, że dnia 24 grudnia 2019 r. (wtorek)
Urząd Gminy Czarnocin oraz GOPS będą nieczynne.

 

Zgodnie z zarządzeniem nr 83/2019 Wójta Gminy Czarnocin oraz zarządzeniem nr 5/2019  Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnocinie,  24 grudnia 2019 r. (wtorek) będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników w.w. urzędów.

 

W zamian urzędy te będą otwarte

w sobotę 7 grudnia w godzinach 7:30 – 17:00.

 

 

Wójt Gminy Czarnocin                                                                          Kierownik GOPS w Czarnocinie

      Roman Miksa                                                                                        Małgorzata Cuper

W imieniu GBP serdecznie zapraszamy na warsztaty świąteczne !!!

19 listopada 2019

Urszula Klimczak - Strumiłło - twórczyni ludowa z gminy Czarnocin doceniona przez Sejmik Województwa Łódzkiego

19 listopada 2019
Przejdź do - Urszula Klimczak - Strumiłło  - twórczyni ludowa z gminy Czarnocin doceniona przez Sejmik Województwa Łódzkiego

W minionym tygodniu w Teatrze im. Jaracza w Łodzi odbyła się IV Gala Sejmiku Województwa Łódzkiego, podczas której wręczono Nagrody Sejmiku Województwa Łódzkiego w Dziedzinie Kultury, Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Łódzkiego oraz tytuł Honorowy Obywatel Województwa Łódzkiego. Także w tym roku gmina Czarnocin została doceniona pod kątem kultury. Nagrodę w tej dziedzinie otrzymała Pani Urszula Klimczak - Strumiłło mieszkanka Rzepek. Pani Ula od 6 lat oficjalnie zajmuje się swoją cichą pasją malarstwem oraz papieroplastyką. Przez ten okres już wielokrotnie reprezentowała Gminę Czarnocin podczas organizowanych wydarzeń kulturalnych, zarówno na szczeblu gminnym jak i powiatowym.

Gratuluję ogromnie Pani Uli za otrzymanie nagrody i dziękuję serdecznie za działalność na rzecz naszej gminy. Jestem bardzo dumny z rozwoju kultury w naszej gminie, jest to kolejne, przyznane drugi rok z rzędu, wyróżnienie w tej dziedzinie w Gminie Czarnocin. W ubiegłym roku podobną nagrodę otrzymał Zespół Ludowa Biesiada z Czarnocina. – powiedział Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa także przybyły wraz z Sekretarz Gminy Honoratą Krajewską na uroczystą galę z okazji wręczenia Nagród i Odznaczeń Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:122700