Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Kolejne granty dla gminy Czarnocin

7 czerwca 2019

W środę (05.06) w Urzędzie Gminy Czarnocin odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację przez Ochotniczą Straż Pożarną w Zamościu projektu Święto Wianków Świętojańskich Ziemi Łódzkiej w Czarnocinie dofinansowanego w kwocie 10.000,00 zł z środków Urzędu Marszałkowskiego. Na podpisanie umowy w obecności Wójta Gminy Czarnocin Romana Miksy przybył Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Sławomir Piętakiewicz, Radny Roman Cieplucha a także Prezes OSP w Zamościu Jan Ceranka, Komendant OSP w Zamościu Marcin Kisiel  i Skarbnik OSP w Zamościu Andrzej Pach.  Przedsięwzięcie zrealizowane zostanie w dniu 23 czerwca br. nad zalewem w Czarnocinie od strony Zamościa w postaci organizacji konkursu wianków świętojańskich połączonego z wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

Ponadto w ostatnich dniach Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego opublikował listę podmiotów które otrzymały pomoc z budżetu Województwa Łódzkiego na rok 2019.  Jest to pomoc jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy. W ramach tej pomocy Gmina Czarnocin otrzymała  w sumie 30. 000,00 zł, po 10.000,00 zł  na realizację potrzeb w każdym z 3 sołectw. Wkład własny gminy do każdego grantu wyniesie 3.500,00 zł. Dzięki pozyskanym środkom w sołectwie Budy Szynczyckie wykonane zostaną następujące inwestycje: wybudowana zostanie altana służąca organizacji imprez plenerowych, wokół altany utwardzony zostanie kostką brukową teren a także zakupiony zostanie grill ogrodowy. Natomiast w sołectwach Dalków oraz Rzepki  powstaną place zabaw dla najmłodszych mieszkańców.

Poprzez takie inicjatywy w coraz większym stopniu rozwija się nie tylko infrastruktura w poszczególnych sołectwach ale co jest bardziej ważne integrują się mieszkańcy kolejnych wiosek i całej społeczności gminy. Cieszę się ogromnie, że w kolejnym roku wszystkie wnioski granatowe złożone przez Gminę Czarnocin uzyskały dofinansowanie. W ubiegłych latach realizowaliśmy już granty sołeckie w miejscowościach Rzepki, Zamość, Grabina Wola i Czarnocin – mówi Wójt Roman Miksa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-06-07
Data publikacji:2019-06-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Justyna Krych
Liczba odwiedzin:557