Największa inwestycja ostatnich lat w Czarnocinie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 listopada 2020

 Działania i starania prowadzone przez Urząd Gminy aby uporządkować i zagospodarować centrum Czarnocina zakończyły się sukcesem. W ubiegłym tygodniu w Łódzkim Urzędzie Marszałkowskim  Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa, Skarbnik Gminy Krystyna Lula oraz Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba podpisali umowę na dofinansowanie budowy budynku użyteczności publicznej pod nazwą: Centrum Edukacji Ekologicznej „EKOSFERA„. Wniosek złożony przez gminę Czarnocin uzyskał najwyższą punktację wśród wszystkich 16 wniosków z całego województwa łódzkiego, które otrzymały wsparcie finansowe. Całkowita wartość kosztorysowa zadania to 6 829 944zł, a kwota dofinansowania wynosi 4 560 297 zł. Otrzymanie tak dużego wsparcia bardzo cieszy zarówno mnie osobiście jak i wszystkich mieszkańców, dlatego pragnę wyrazić słowa podziękowania dla wszystkich pracowników Urzędu Gminy, którzy stworzyli tak dobry wniosek – mówi Wójt Roman Miksa. W imieniu wszystkich mieszkańców dziękuję także władzom województwa łódzkiego za pozytywną ocenę naszego wniosku, który pozwoli zrealizować marzenia wszystkich naszych mieszkańców od najmłodszych do najstarszych.

Dofinansowanie to umożliwi rozpoczęcie  zagospodarowania działki znajdującej się w centrum Czarnocina, której to własność gmina uregulowała w 2017 roku. Jeszcze w tym roku planujemy rozbiórkę budynku, który szpeci całe centrum miejscowości i nazywany jest tzw ”domem przemyśleń” oraz mamy zamiar przygotować i uporządkować teren pod inwestycję – kontynuuje Wójt. Następnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na wykonawstwo inwestycji, która będzie realizowana w formule „zaprojektuj-wybuduj”.

 Na placu powstanie demonstracyjny pasywny budynek użyteczności pod nazwą Centrum Edukacji Ekologicznej „EKOSFERA”. Jak sama nazwa wskazuje będzie to budynek nowoczesny, energooszczędny oraz spełniający funkcję demonstracyjną i edukacyjną w zakresie ekologi i ochrony środowiska. Główną ideą budowy jest jednak powstanie szeroko rozumianego miejsca nauki, kultury  i integracji społecznej dla mieszkańców całej gminy Czarnocin. W obiekcie znajdzie swoje miejsce nowoczesna czytelnia i biblioteka, sala widowiskowa oraz pomieszczenia dla zespołów ludowych, stowarzyszeń i innych grup działających na terenie gminy. W budynku znajdą się także pomieszczenia przeznaczone dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, co znacznie poprawi warunki pracy i obsługi mieszkańców. W ramach inwestycji powstaną miejsca parkingowe oraz duży zagospodarowany teren zielony.  Ostateczne zakończenie i oddanie do użytku planowane jest na koniec 2022r.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-11-17
Data publikacji:2020-11-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Popek
Liczba odwiedzin:113