Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Obradował Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego

11 lutego 2020

W dniu 11 lutego 2020 r., w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone działaniom na wypadek wystąpienie Afrykańskiego Pomoru Świń. Posiedzenie  Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego  otworzył   Przewodniczący  Gminnego Zespołu Wójt Roman Miksa.

W trakcie posiedzenia członkowie Gminnego Zespołu Zarządzania  Kryzysowego omówili tematy wynikające z działalności referatów i  jednostek organizacyjnych Urzędu  na czas zagrożenia  wynikającego z występowania ASF i reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

       Aby wszyscy członkowie zespołu posiadali wiedzę w przedmiotowym zagadnieniu członkowie zapoznali się z kwestiami: co to jest afrykański pomór świń, jak rozpoznać ASF, mapa zagrożeń ASF w Polsce, odpowiedzialność służb weterynaryjnych w zakresie zwalczania ASF oraz zadania i obowiązki gminy. Podjęto decyzję aby wzmóc na terenie gminy kampanię informacyjną, zaapelować do producentów trzody chlewnej o wzmocnienie bioasekuracji, przekazać informację do mieszkańców o ograniczonym wstępie do lasów, zorganizować na terenie gminy szkolenie poświęcone zagrożeniom jakie niesie ASF oraz zasadom bioasekuracji.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-02-11
Data publikacji:2020-02-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Kamila Ceranka
Liczba odwiedzin:440