100 drzew na 100 lat Niepodległości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 kwietnia 2018

Obchodzona w 2018 roku 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości inspiruje wiele stowarzyszeń do podkreślenia w szczególny sposób tej daty i organizacji różnych wydarzeń.

W niedzielę 8 kwietnia Gminne Koło Pszczelarzy z Czarnocina zorganizowało pod kościołem NMP w Czarnocinie akcję pn. 100 drzew na 100 lat Niepodległości. Koło pragnie, aby w 2018 roku nasadzonych zostało sto drzew miododajnych  dla uczczenia 100. rocznicy Polski Niepodległej, ale także dla podkreślenia roli pszczół w produkcji zdrowej żywności jaką jest miód, jak i również rolę pszczół w zapylaniu roślin. „Bez pszczół większość roślin owadopylnych nie wydałaby nasion i owoców, a opóźniona tegoroczna wiosna nie rokuje na wysokie zbiory miodu – podkreśla sekretarz Gminnego Koła Pszczelarzy w Czarnocinie Pan Edward Dróżdż i zachęca do nasadzania drzewek.

Gminne Koło Pszczelarzy w Czarnocinie, działa od około 1952 roku. Jego prezesem jest Kazimierz Winciorek. Ogólny skład koła to 8 członków: Dróżdź Edward, Kozal Stanisław, Pierzchała Jan, Bednarek Paweł, Sołtys Kazimierz, Przytulski Wojciech, Pospieszny Paweł). Koło gospodaruje w 84 rodzinach, wydajność ubiegłoroczna to 12 -15 kilogramów miodu z ula.

Akcja 100 drzew na 100 lat Niepodległości rozpoczęta wiosną zakończy się jesienią. Dotychczas koło pszczelarzy rozdało już ponad połowę lip wąskolistnych.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-04-18
Data publikacji:2018-04-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Justyna Krych
Liczba odwiedzin:525