Gminne Centrum Kultury pełne życia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 listopada 2023

Życie kulturalne Gminy Czarnocin od 2 miesięcy toczy się wokół Gminnego Centrum Kultury, które od wrześniowego otwarcia jest inicjatorem oraz organizatorem imprez kulturalnych oraz różnorodnych zajęć dla mieszkańców.

Zgodnie z założeniami działalność GCK adresowana jest do wszystkich grup społecznych. Centrum Kultury realizuje zadania w dziedzinie wychowania, edukacji i upowszechniania kultury, prowadząc wielokierunkową działalność kulturalną i bibliotekarską. Bardzo cieszy fakt, że zorganizowane zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych spotykają się  z ogromnym zainteresowaniem, dlatego wychodząc jeszcze bardziej do mieszkańców zorganizowane zostały różnorodne warsztaty. Z racji tego, że zbliża się magiczny czas Bożego Narodzenia wszystkie poświęcone są tej właśnie tematyce. W ostatnich dniach odbyły się warsztaty robienia wianków bożonarodzeniowych, które przeprowadziła Pani Wiesława Florek. Aby poczuć magię świąt przeprowadzone zostaną jeszcze inne warsztaty: zajęcia z malowania bombek, które odbędą się 1.12.2023, Mikołajkowy warsztat ,,Świąteczne Krasnale” zaplanowany na dzień 6.12.2023 oraz rodzinny warsztat piernikowy w dniu 8.12.2023 r.

Ideą, która doprowadziła do powstania budynku EKOSFERY było utworzenie miejsca, w którym mieszkańcy Gminy Czarnocin niezależne od wieku będą mieli miejsce do wspólnych spotkań i  miłego spędzenia czasu. Bardzo cieszy fakt, że jest duże zainteresowanie prowadzonymi zajęciami, więc mam nadzieję, że warsztaty także będą dobrą  okazją do spotkania się w większym gronie, tworząc przy tym piękne, świąteczne ozdoby.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-11-21
Data publikacji:2023-11-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Kamila Ceranka
Liczba odwiedzin:95