Roztańczona Biesiada

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 września 2021

W ostatnim czasie Zespół Ludowa Biesiada miał przyjemność promować i rozsławiać  Gminę Czarnocin) podczas ROL-SZANSY 2021 w Piotrkowie Trybunalskim (28.08.) oraz na Przeglądzie Twórczości Ludowej Powiatu Piotrkowskiego w Gorzkowicach (29.08.)

W minioną sobotę Zespół wziął udział w Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych „Na Policką nutę…” gdzie w kategorii zespoły pieśni i tańca zajął II miejsce.

Członkowie Ludowej Biesiady to nie tylko ludzie z pasją i zamiłowaniem do śpiewu i tańca na ludową nutę ale również uzdolnieni aktorzy, których mogliśmy podziwiać oglądając widowisko pt. „Od ziarenka do bochenka” podczas Dożynek powiatowo-gminnych w Czarnocinie. Zaprezentowana przez lokalne zespoły inscenizacja, przy użyciu autentycznych rekwizytów wykorzystywanych przez wcześniejsze pokolenia w klimatycznej scenerii, miała na celu podkreślić jak ważna jest praca dla chleba.

Przed Ludową Biesiadą kolejne występy, do których zespół sumiennie przygotowuje się na co tygodniowych próbach. Chętnych do przyłączenia się do zespołu zapraszamy na wtorkowe spotkania, gdzie z uśmiechem na twarzy szlifujemy nabyte umiejętności i wzbogacamy swój  repertuar – mówi Milena Dzięcielewska dyrektor GBP w Czarnocinie pełniąca jednocześnie funkcję kierownika i choreografa zespołu.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-14
Data publikacji:2021-09-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Kamila Ceranka
Liczba odwiedzin:104