OSP w Zamościu otrzyma dofinansowanie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 listopada 2020

Ochotnicza Straż Pożarna w Zamościu znalazła się na liście podmiotów, które otrzymają dofinansowanie z środków WFOŚiGW w Łodzi w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych.

            Środki te przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i wyposażenia jednostki. OSP Zamość za pozyskaną dotację zakupi 6 kompletów specjalnych bojowych ubrań. Komplet takiego stroju to atestowane ubrania dwuczęściowe, buty, rękawice i hełm. Ponadto jednostka zakupi także motopompę pływającą NIAGARA 2, która wspomoże druhów w wypompowywaniu wody np. z zalanych budynków.

Łączna wartość otrzymanego dofinansowania to 25 tysięcy zł,  z czego
24 .750,00 zł stanowić będzie dofinansowanie a jedynie 250 wkład własny OSP. To druga jednostka, po OSP Tychów, która w tym roku uzyskała dofinansowanie na zakup sprzętu. Urząd Gminy Czarnocin od wielu lat kładzie duży nacisk na poprawę infrastruktury i wyposażenia wszystkich działających na naszym terenie jednostek OSP – powiedział Wójt Roman Miksa. Pracownicy urzędu niejednokrotnie pomagają pisać wnioski o pozyskanie środków finansowych i jak widać przynosi to wymierne efekty. Bardzo się cieszę, że nowy sprzęt, który poprawi nasze wspólne bezpieczeństwo trafi do jednostki w Zamościu. Dziękuję i gratuluję prezesowi tej jednostki Marcinowi Kisielowi oraz wszystkim druhom.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-11-17
Data publikacji:2020-11-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Popek
Liczba odwiedzin:58