Maseczki z Czarnocina dla węgierskiego Öttevény
W mijającym tygodniu gmina Czarnocin w ramach współpracy przekazała swojej partnerskiej węgierskiej gminie Öttevény maseczki ochronne. Węgry podobnie jak Polska i wiele innych krajów zmaga się z pandemią COVID-19 i również obowiązuje nakaz zasłaniania w przestrzeni publicznej ust i nosa.
Tym gestem chcieliśmy przesłać życzenia zdrowia naszym węgierskim przyjaciołom i wyrazić naszą wiarę na szybki powrót do „normalności”. Nasze bezpośrednie spotkania stały się z wiadomych względów niemożliwe. Nie ograniczamy się jednak jedynie do kontaktów samorządów, ale służymy także wspólną pomocą i wsparciem podczas sytuacji kryzysowych, z jakimi właśnie mamy do czynienia – powiedział Wójt gminy Czarnocin Roman Miksa.
Paczka została przesłana tradycyjną przesyłką, mamy nadzieje że niebawem dotrze na Węgry.
Rozwiń Metryka
| Podmiot udostępniający informację: | |
|---|---|
| Data utworzenia: | 2020-05-26 |
| Data publikacji: | 2020-05-26 |
| Osoba sporządzająca dokument: | |
| Osoba wprowadzająca dokument: | Anna Popek |
| Liczba odwiedzin: | 1921 |































