Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Najnowsze aktualności

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Rocznica Powstania Warszawskiego – zawyją syreny alarmowe

21 lipca 2017
Powiększ zdjęcie

Jak co roku 1 sierpnia odbędzie się test sprawności syren alarmowych. To wydarzenie tradycyjnie związane jest z obchodami rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

W związku z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, informujemy mieszkańców gminy Czarnocin o uruchomieniu dnia 1 sierpnia 2017 r. syren alarmowych.

O godzinie 17.00 usłyszycie Państwo sygnał ciągły (głośnej syreny) trwający 1 minutę

Czytaj więcej o: Rocznica Powstania Warszawskiego – zawyją syreny alarmowe

WALCZYLI O PUCHAR WÓJTA GMINY CZARNOCIN

20 lipca 2017
Powiększ zdjęcie

W minioną niedzielę mieszkańcy sołectwa Dalków przy współpracy z Wójtem Romanem Miksą zorganizowali rozgrywki w piłkę nożną o Puchar Wójta Gminy. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn z terenu Gminy Czarnocin oraz 4 drużyny dziecięce. Mimo przyjaznej atmosfery z czasem zbliżania się do finałowego meczu walka o tytuł najlepszej drużyny nabierała rozpędu. Gospodarze rozgrywek wytrwale bronili swej bramki nie pozwalając przeciwnikom zdobyć gola, aż do meczu finałowego w którym to naprzeciw siebie stanęła drużyna z Dalkowa i połączone siły mieszkańców Tychowa i Biskupiej Woli.

Czytaj więcej o: WALCZYLI O PUCHAR WÓJTA GMINY CZARNOCIN

Uwaga na oszustów !

18 lipca 2017

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego ubezpieczenia Społecznego w Piotrkowie Trybunalskim pragnie przestrzec przed oszustami!

Zapraszamy do zapoznania sie z materiałem.

Czytaj więcej o: Uwaga na oszustów !

ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W GMINIE CZARNOCIN

12 lipca 2017
Powiększ zdjęcie

W miniona niedzielę Wójt Gminy Czarnocin przy współpracy z Zarządem Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czarnocinie zorganizowali Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. O tytuł najlepszej drużyny i możliwość reprezentowania Gminy Czarnocin na zawodach powiatowych walczyło dziewięć drużyn dorosłych oraz dwie drużyny młodzieżowe.
Zmagania o tytuł najlepszej drużyny OSP, rozpoczęły się we wczesnych godzinach popołudniowych, plac przy stadionie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnocinie szybko zapełnił się wozami strażackimi, którymi przyjechały drużyny strażackie.

Czytaj więcej o: ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W GMINIE CZARNOCIN

WÓJT PODPISAŁ UMOWĘ NA ZAKUP CIĄGNIKA

6 lipca 2017
Powiększ zdjęcie


Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przyznał Gminie Czarnocin dofinansowanie w formie pożyczki, na realizację zadania pn.: „Zakup ciągnika wraz z osprzętem do wykonywania prac konserwacyjnych na sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Gminie Czarnocin”. Wysokość dofinansowania to 285.000,00 zł.

Czytaj więcej o: WÓJT PODPISAŁ UMOWĘ NA ZAKUP CIĄGNIKA

Poradnik bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży 2017

6 lipca 2017

Dni wolne od zajęć szkolnych w czasie ferii letnich i zimowych oraz wiosennej i zimowej przerwy świątecznej to doskonała okazja, aby zadbać o właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży. Każdego roku z wypoczynku organizowanego w kraju i za granicą korzysta ponad 1 300 000 dzieci i młodzieży1. Rodzice poszukują ciekawych ofert turystycznych odnoszących się do zainteresowań i uzdolnień dzieci, ale przede wszystkim chcą mieć pewność, że wybrana forma wypoczynku jest bezpieczna dla dziecka i odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym odbywa się pod nadzorem kuratora oświaty.

Czytaj więcej o: Poradnik bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży 2017