Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.Aktualności

Artykuły

Ogłoszenie

15 listopada 2018

KIEROWNIK GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W CZARNOCINIE poszukuje osoby na stanowisko pracownika socjalnego.


Forma zatrudnienia - umowa o pracę, pełny etat na zastępstwo.

Wymagania:

Posiadanie kwalifikacji zgodnych z art. 116 ust. 1, ust. 1a oraz art. 156 ustawy z dnia 12 marca 2004 r.  o pomocy społecznej (t.j Dz. U. 2018 poz. 1508) tj. spełnienie co najmniej jednego z niżej wymienionych warunków:

  1. posiadanie dyplomu ukończenia kolegium pracowników służb społecznych,
  2. ukończone studia wyższe na kierunku praca socjalna,
  3. do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończone studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczną, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie.

 

Osoba do kontaktu:

Małgorzata Cuper – kierownik GOPS w Czarnocinie

telefon 44 6165181

dotacje dla Gminy Czarnocin

17 maja 2018
Przejdź do - dotacje dla Gminy Czarnocin

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania w formie dotacji dla Gminy Czarnocin, na realizację zadania pn .: „Budowa przyłączy kanalizacyjnych w gminie Czarnocin”, w ramach programu priorytetowego wykonanie podłączeń budynków do zbiorczego kanalizacyjnego II edycja

Wartość ogólna zadania 113 971,20                                                        

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Łodzi  53 279,00 zł

Zbiórka krwi

14 listopada 2018
Przejdź do - Zbiórka krwi

DZIĘKUJEMY !!!

13 listopada w ZSCKU im. J. Poniatowskiego odbyła się zbiórka krwi dla chorego Rafała. W akcji wzięło udział 50 osób, 30-stu udało się oddać krew. Łącznie zebrano około 14 litrów krwi.

W imieniu organizatorów: dyrekcji ZSCKU im. J. Poniatowskiego, Pani Lidii Orlicz oraz sołtysa wsi Zawodzie bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję oddając cząstkę siebie by pomóc drugiemu człowiekowi.

Akademie w szkołach z okazji odzyskania Niepodległosci przez Polskę

13 listopada 2018
Przejdź do - Akademie w szkołach z okazji odzyskania Niepodległosci przez Polskę

W piątek 9 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Czarnocinie oraz Szkole Podstawowej w Szynczycach odbyły się uroczyste akademie z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11 listopada 1918 roku nasza Ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Przygotowane przez uczniów szkół programy słowno – muzyczne o tematyce patriotycznej, rozpoczęte odśpiewaniem Hymnu Polski, były piękną lekcją patriotyzmu zarówno dla młodych aktorów jak i wszystkich widzów.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z tych wydarzeń i zachęcamy do oglądania.

Obchody 100. Rocznicy Niepodległości w Czarnocinie

14 listopada 2018
Przejdź do - Obchody 100. Rocznicy Niepodległości w Czarnocinie

100 lat temu, 11 listopada 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość

Tą wyjątkową rocznicę uczciła także Gmina Czarnocin. O godzinie 12:00 w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. kanonik Bogdan Jeleń. Nabożeństwo rozpoczęło się odśpiewaniem Hymnu Polski. Podczas eucharystii obecni mogli wysłuchać pięknie wykonany, przez Zespół Ludowa Biesiada z Czarnocina i Dziecięcy Zespół Koraliki, program słowno-muzycznego i pieśni patriotyczne. W trakcie mszy głos zabrał  także Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa, który podobnie jak proboszcz w wygłoszonym podczas eucharystii kazaniu, podkreślił ważną rolę  obecnego pokolenia, które powinno cieszyć się z posiadanej niepodległości, ale przede wszystkim powinno o niej pamiętać i ją pielęgnować. „Na nas spoczywa wielka odpowiedzialność i obowiązek, również dług wobec tych, którzy walczyli po to abyśmy mogli cieszyć się wolnością, powinniśmy nieustannie pracować, dbać i zabiegać o pokój i dobro dla Polski. Nie możemy ich przecież zawieść. Uczucia patriotyczne powinny być w nas tak żywe jak wtedy – 11 listopada 1918r.”- powiedział Wójt.

Czytaj więcej o: Obchody 100. Rocznicy Niepodległości w Czarnocinie

Nowa kapliczka w Rzepkach

14 listopada 2018
Przejdź do - Nowa kapliczka w Rzepkach

Mieszkańcy Rzepek uroczyste obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości połączyli z poświęceniem kapliczki św. Jana Nepomucena.

 Głównym inicjatorem odbudowy kapliczki był Pan Michał Wójcik, student historii, którego rodzina pochodzi z Rzepek, i którego przedmiotem pracy licencjackiej była właśnie miejscowość Rzepki. Figura św. Jana Nepomucena, pierwotnie drewniana, została prawdopodobnie zniszczona podczas II wojny Światowej, gdy okupant niemiecki niszczył wszystkie symbole polskości, w tym także przydrożne krzyże i obeliski. W odbudowę miejsca kultu włączyli się czynnie mieszkańcy Rzepek przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Państwa Jadwigi i Pawła Święcickich, Gminy Czarnocin oraz Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Czytaj więcej o: Nowa kapliczka w Rzepkach

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:72521