Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.Aktualności

Artykuły

Powstanie klasztor Sióstr Zawierzenia w Rzepkach.

24 maja 2018
Przejdź do - Powstanie klasztor Sióstr Zawierzenia w Rzepkach.

16 maja 2018 roku we wsi Rzepki w gminie Czarnocin odbyła się uroczysta msza święta wraz z poświęceniem terenu  pod budowę domu rekolekcyjnego nad którym opiekę sprawować będą siostry Zawierzanki. Zgromadzenie Wspólnota Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia (Zawierzanki) zostało założone w 1986 roku przez ŚP † ojca Bronisława Mokrzyckiego. Zgromadzenie to ma charakter konteplacyjno-apostolski. Apostolstwo wyraża się głównie przez umożliwianie osobom świeckim i duchownym odprawienia indywidualnych dni skupienia oraz rekolekcji ignacjańskich – w części lub całych. Siostry pomagają rekolektantom (prowadzącym rekolekcje) i ludziom poszukującym pomocy duchowej poprzez modlitwę oraz kierownictwo duchowe. Obecnie wspólnota posługuje w czterech ośrodkach rekolekcyjnych: w Bliznem, Częstochowie, Antoniowie oraz Kicznim. W  Bliznem mieści się Dom Generalny Zgromadzenia.

 

Czytaj więcej o: Powstanie klasztor Sióstr Zawierzenia w Rzepkach.

Ludowa Biesiada z Czarnocina na Jarmarku Folkloru Ziemi Centralnej w Krzyżanowie

23 maja 2018
Przejdź do - Ludowa Biesiada z Czarnocina na Jarmarku Folkloru Ziemi Centralnej w Krzyżanowie

Ludowa Biesiada z Czarnocina, wraz Z Dyrektor Biblioteki Gminnej Mileną Dzięcielewską, reprezentowała w niedzielę 20 maja Gminę Czarnocin na I Jarmarku Folkloru Ziemi Centralnej w Krzyżanowie. Impreza rozpoczęła się o godz. 13.40 uroczystą paradą uczestników spod siedziby Gminy w Krzyżanowie do sceny plenerowej przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzyżanowie.

Czytaj więcej o: Ludowa Biesiada z Czarnocina na Jarmarku Folkloru Ziemi Centralnej w Krzyżanowie

Pozskiwanie dotaji na wymianę źródeł ciepła

23 maja 2018
Przejdź do - Pozskiwanie dotaji na wymianę źródeł ciepła

Wójt Gminy Czarnocin ogłasza nabór deklaracji od osób fizycznych zainteresowanych pozyskiwaniem dotacji na wymiane ciepła.

KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

22 maja 2018

Szanowni  Państwo,

W związku z wprowadzeniem od dnia 18 maja 2018 r. przepisów ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw
(Dz. U. z 2018 r. poz. 858) rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS.

Zgłoszenie do ubezpieczeń w KRUS pomocnika oraz opłacenie za niego składek zapewni pomocnikowi:

  • prawo do jednorazowego odszkodowania, w sytuacji gdyby doszło
    do wypadku w gospodarstwie rolnym w związku z wykonywaniem przez niego czynności określonych w umowie o pomocy przy zbiorach,
  • dostęp do ochrony zdrowia w okresie wykonywania umowy o pomocy przy zbiorach.
Czytaj więcej o: KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

Rusza budowa targowiska

15 maja 2018
Przejdź do - Rusza budowa targowiska

14 maja rozstrzygnął się ogłoszony po raz trzeci przetarg, który wyłonił wykonawcę na „Budowę targowiska gminnego wraz z infrastrukturą techniczną w Gminie Czarnocin” . Będzie to firma IMPEX Sp. z o.o. z Łasku. Inwestycja znajdzie się na gminnej działce obok Niepublicznego  Ośrodka Opieki Zdrowotnej w Czarnocinie.

Czytaj więcej o: Rusza budowa targowiska

Nowa kosiarka ruszyła na drogi

15 maja 2018
Przejdź do - Nowa kosiarka ruszyła na drogi

Na drogi w gminie Czarnocin wyjechała nowa kosiarka bijakowa, którą od jesieni ubiegłego roku dysponuje gmina. Wysięgnik wielofunkcyjny z głowicą koszącą został zakupiony wraz z ciągnikiem i pozostałym osprzętem przy współfinansowaniu  z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dotychczas usługa koszenia była zlecana firmie zewnętrznej co generowało dość wysokie koszty.

Czytaj więcej o: Nowa kosiarka ruszyła na drogi

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:55893