Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.Aktualności

Artykuły

Szkolenia na temat Afrykańskiego Pomoru Świń

19 lutego 2018
Przejdź do - Szkolenia na temat Afrykańskiego Pomoru Świń

Zapraszamy na Szkolenie na temat "Afrykański Pomór Świń - ASF zagrożenia wynikające z rozprzestrzeniania się wirusa ASF. Sytuacja w Polsce i Europie." Szkolenie odbędzie się 2 marca 2019 roku (piątek) o godz. 10:00 w sali OSP Czarnocin.

Szczegóły na plakacie.

Spotkanie z cyklu otwartych spotkań ,, Wspólnie o Konstytucji”

19 lutego 2018
Przejdź do - Spotkanie z cyklu otwartych spotkań  ,, Wspólnie o Konstytucji”

Kancelarię Prezydenta RP zaprasza na otwarte spotkanie regionalne dotyczące referendum konsultacyjnego w sprawie konstytucji RP które odbędzie się w dniu 23 lutego 2018 r. o godz. 16.00 w Auli Zielonej (budynek C), Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 8/12.

 

Ostatkowo w Urzędzie i na pasach.

15 lutego 2018
Przejdź do - Ostatkowo w Urzędzie i na pasach.

We wtorkowy, ostatkowy poranek jedna z pracownic urzędu zaskoczyła i rozbawiła pozostałych pracowników, przychodząc do pracy przebrana w oryginalny strój Indianina. Pióropusz na głowie, umalowane indiańsko lico i oryginalne trzewiki nie zostały całkiem zakryte przez strój STOPKA, którego funkcję pełni Pani Marzenka. Indianin ze znakiem STOP w ręku budził duże zainteresowanie zwłaszcza wśród uczniów, ale także przejeżdżających kierowców, którzy znacznie zwalniali widząc niecodzienny widok. Dzieci z uśmiechem przechodziły przez pasy i gratulowały STOPKOWI pomysłu na przebranie, chwaląc się głośno w co się przebiorą. Tradycyjnie ostatkowi przebierańcy w rolę, których wcieliły się niezawodne Panie z KGW zawitali również do Urzędu Gminy, przychodząc ze śpiewem i dobrymi życzeniami. Dziękujemy z podtrzymywanie tradycji ludowej i zapraszamy za rok.

Twoje serce - Twoim życiem

14 lutego 2018

Samorząd Powiatu Piotrkowskiego został nominowany przez Portal Samorządowy.pl i RynekZdrowia.pl do tytułu "Zdrowy Samorząd". O wyborze najlepszego "Zdrowego Powiatu", spośród 5 wybranych powiatów, zdecyduje Rada Konsultacyjna Konkursu "Zdrowy Samorząd" oraz internauci, którzy za pomocą specjalnej platformy mogą oddawać głos. Zrób to już teraz i zagłosuj na Powiat Piotrkowski: http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/konkurszdrowysamorzad/nominacje/powiat-piotrkowski,103749.html

Na badania profilaktyczne oraz zmianę stylu życia poprzez aktywność ruchową - w Akademiach Ruchu, zdrowe odżywianie - w Akademiach Zdrowego Żywienia i pozytywne myślenie - w Akademiach Dobrej Rady, powiat piotrkowski pozyskał 2,4 mln złotych z funduszy norweskich i Ministerstwa Zdrowia. Do plebiscytu zgłoszono projekty z 60 samorządów, a o wyróżnienie walczy 30 z nich. Głosowanie trwa do 1 marca 2018 r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu oraz prosimy o rozpowszechnienie tej informacji wśród mieszkańców.

 

e-ZLA, czyli elektroniczne zwolnienia lekarskie

14 lutego 2018
Przejdź do -  e-ZLA, czyli elektroniczne zwolnienia lekarskie

Od 1 Lipca 2018r. jedyną dopuszczalną formą zwolnienia lekarskiego będzie zwolnienie elektroniczne, wystawiane na PUE ZUS - Platformie Usług Elektronicznych.

Ratujemy życie!

14 lutego 2018
Przejdź do - Ratujemy życie!

Pomagać drugiemu człowiekowi można w różny sposób, ale jedną z najbardziej szlachetnych form jest oddanie krwi, która być może uratuje komuś życie. W ubiegłym roku Urząd Gminy w Czarnocinie przy współpracy z Komisariatem Policji w Wolborzu zorganizował Akcję Honorowego Krwiodawstwa. Do punktu zgłosiło się 31 chętnych osób, 19 z nich przeszło pozytywną ocenę oddając wspólnie niemal 9 litrów krwi. Organizatorzy dla wszystkich uczestników zbiórki oraz osób zainteresowanych przygotowali również prezentację wyposażenia policji, pokazy ratownictwa medycznego realizowane przez Państwową Straż Pożarną z Piotrkowa Trybunalskiego oraz prezentację sprzętu strażackiego przygotowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną z Czarnocina.

Czytaj więcej o: Ratujemy życie!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:45681