Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.Ochotnicze Straże Pożarne

Artykuły

OSP Biskupia Wola

18 kwietnia 2016

Struktury zarządu: 

OSP w BISKUPIEJ WOLI

Nr KRS: 0000239418

L.p.

Funkcja

Imię i nazwisko

1.      

Prezes

Donat Burda

2.      

Wiceprezes – Naczelnik

Mariusz Bojanowski

3.      

Wiceprezes

Ireneusz Caban

4.      

Z-ca Naczelnika

Andrzej Małgorzaciak

5.      

Sekretarz

Marlena Florczyk

6.      

Skarbnik

Jan Florczyk

7.      

Gospodarz

Mateusz Piech

OSP Bieżywody

18 kwietnia 2016

 Struktura zarządu:

OSP w Bieżywodach

Nr KRS: 0000257495

L.p.

Funkcja

Imię i nazwisko

1.      

Prezes

Wojciech Koper

2.      

Wiceprezes - Naczelnik

Łukasz Kapelan

3.      

Sekretarz

Paweł Zimoń

4.      

Skarbnik

Sławomir Florek

5.      

Gospodarz

Lesław Pytel

6.      

 

 

7.      

 

 

OSP Zamość

Straż Pożarna w Zamościu zawiązana została 20 września 1947 roku z inicjatywy Franciszka Wachnika, mieszkańca wsi Zamość i jednocześnie wójta gminy Będków. Mieszkańcy wsparli inicjatywę, opodatkowali się, a z tych środków zakupiona została sikawka ręczna i węże. Za lokal dla straży posłużył poniemiecki barak, który wyremontowano i doprowadzono do stanu używalności. W kolejnych latach zakupiono beczkę na wodę i pięć kompletów umundurowania oraz dokonano kapitalnego remontu drewnianego baraku.

Czytaj więcej o: OSP Zamość

OSP Wola Kutowa

Przejdź do - OSP Wola Kutowa

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Kutowej zawiązana została podczas zebrania mieszkańców 15 kwietnia 1952 roku. Inicjatorem był Antoni Kwiatkowski który został pierwszym naczelnikiem jednostki. Tuż po zawiązaniu jednostka liczyła 16 członków i w niedługim czasie na stanie posiadała sikawkę ręczną i wóz do sprzętu. Z tzw. gruntów szkolnych OSP otrzymała działkę pod budowę strażnicy, zaś w latach 1954-58 gromadzono materiał budowlany. Pierwsze materiały na budowę pochodziły z darowizn wsi, jednak to nie wystarczyło i w niedługim czasie OSP otrzymała dotację od ówczesnych władz Gromadzkiej Rady Narodowej w Brójcach – do której wtedy wieś należała.

 

Czytaj więcej o: OSP Wola Kutowa

OSP Tychów

Ochotnicza Straż Pożarna w Tychowie powołana została jednocześnie ze strażą w Czarnocinie tj. w 1917 roku z inicjatywy proboszcza parafii ks. Wtorkiewicza. Mieszkańcy wspominają że to była jedna z pierwszych i jedyna na okolicę jednostka. W latach trzydziestych wyodrębniono samodzielną jednostkę w Tychowie. Wybudowana w tym czasie remiza służyła strażakom do roku 1972, kiedy to powstała nowa, istniejąca dotychczas remiza, usytuowana na środku wsi.

Czytaj więcej o: OSP Tychów

OSP Szynczyce

18 sierpnia 1949 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Szynczycach otrzymała działkę od Państwowego Funduszu Ziemi. Działka ta obejmowała obszar 1,12 hektara i położona była poza wsią. Mieszkańcy nie zgodzili się na budowę remizy w takiej lokalizacji. W 1953 roku doszło do zamiany działek ze Stanisławem Brzowskim. Strażacy za swoją działkę otrzymali plac w centrum wsi o powierzchni 1500 m2. Pierwszy budynek powstał z drewna, niestety krótko po wybudowaniu spłonął. 

Czytaj więcej o: OSP Szynczyce

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-11-24
Data publikacji:2015-11-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Zielonka
Liczba odwiedzin:8095