POŻEGNANIE LATA W TYCHOWIE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 września 2018

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Tychowianki” podjęło inicjatywę zorganizowania imprezy kulturalnej „Pożegnanie lata w Tychowie”, która odbyła się w sobotę 8 września 2018 roku na terenie  świetlicy wiejskiej w Tychowie.

Celem imprezy była integracja mieszkańców gminy Czarnocin oraz promocja i zachowanie dziedzictwa kulturalnego obszaru Lokalnej Grupy Działania „Bud-uj Razem” .

Podczas imprezy odbył się konkurs na potrawę regionalną, w którym udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Czarnocin. Komisja w składzie Przewodnicząca Agnieszka Kłys będąca członkinią stowarzyszenia „Tychowianki”, Wójt Gminy Roman Miksa, Skarbnik Gminy Czarnocin Krystyna Lula oraz Radny Sołectwa Tychów Andrzej Krajewski mieli do podjęcia trudna decyzję oceniając przygotowane ciasta i zupy. Ostatecznie przyznano cztery równorzędne nagrody dla KGW Tychów, Zamość, Szynczyce i Dalków. W planie pikniku znalazły się również występy lokalnego  Ludowego Zespołu Dziecięcego „Koraliki” oraz konkursy dla uczestników imprezy z zakresu wiedzy na temat historii i kultury regionu stanowiły dalszą część pikniku.

Przez cały czas trwania zabawy dzieci mogły bezpłatnie skorzystać z wielu atrakcji: dmuchanej zjeżdżalni,  malowania twarzy a także wielu atrakcji  pod nadzorem profesjonalnego animatora. Dla  gości przygotowane były również pyszne kiełbaski serwowane z plenerowego grila..

Operacja pn. Pożegnanie lata w Tychowie współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach projektu grantowego: Promocja i zachowanie dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i historycznego obszaru. Dotującym było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM”, które przekazało na ten cel 7000 zł.

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-09-11
Data publikacji:2018-09-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Justyna Krych
Liczba odwiedzin:245